02.04.2021, 10:25

Дышат в затылок: 6 конкурентов, которые мечтают обогнать Tesla. У кого получится?

У вересні 2020 року Tesla отримала перше місце у рейтингу найдорожчих автокомпаній планети.

У 2020 році акції Tesla здорожчали на 743%, а капіталізація перетнула позначку у $800 млрд. Тож не дивно, що успіх компанії Ілона Маска прагнуть повторити чи навіть перевершити все більше конкурентів – від автомастодонтів до амбіційних стартапів.

У кого більше шансів? 

3/6

Rivian Automotive

Американський стартап з виробництва електромобілів Rivian Automotive, якого підтримують Amazon та Ford Motor, – наразі один з найпомітніших потенційних конкурентів Tesla. Принаймні пікап Rivian R1T – дебют стартапу, який має вийти на ринок  цьогоріч – впевнено входить до списку авто, які здатні потіснити з лідерів анонсовану модель Tesla Cybertruck. 

Крім того, Rivian зібрався позмагатися із Tesla через поки основну перевагу компанії Маска: розвинуту мережу зарядних станцій. Понад 10 000 зарядних пристроїв Rivian обіцяє розмістити в США та Канаді до кінця 2023 року, пише TechCrunch. Зарядки на 11,5 кВт дозволять за одну годину підживити авто, щоб те могло проїхати до 40 км. Це розрахунки для моделей R1T і R1S, однак станції будуть відкриті для абсолютно будь-якого транспортного засобу, який може використовувати для підключення з'єднання J1772. 

Що ж до швидкісних зарядок, стартап планує створити мережу Rivian Adventure Network з 3500 таких станцій: тут виробник обіцяє 200-300 кВт, проте доступні вони будуть лише для власників машин Rivian. 

У вересні компанія має намір вийти на біржу, повідомив Bloomberg у лютому. У Rivian розраховують на оцінку з боку інвесторів на рівні $50 млрд, що майже удвічі перевищує нинішню вартість стартапу. У такому разі це може стати одним з найбільших IPO у галузі елетрокарів з моменту розміщення акцій Tesla.


корреспондентка LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Теги: Volkswagen, tesla, xiaomi, ford
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости