UA
22.01.2021, 12:23

Стать, как Tesla. Техкомпании выпустят свои электрокары: oт Apple до Alibaba – фото

Після успіху Tesla у гру за серця та гаманці тих, хто мріє про електрокар, вступають бренди, які ми звикли бачити на своїх смартфонах, ноутбуках чи фотоапаратах – відомі техногіганти на кшталт Apple чи Sony.

Які електрокари вони пропонують?

2/5

Електрокарета без керма від Amazon

Американський інтернет-гігант Amazon придбав стартап Zoox ще у 2014 році – наприкінці 2020 проєкт представив свій перший електромобіль.

Це повністю автономне міське безпілотне таксі без жодних засобів для ручного кермування – так, навіть без керма. За виглядом електрокар від Amazon радше нагадує чотиримісну карету, аніж авто. Розробка від Zoox має батарею ємністю 133 кіловат-години. Виробник не вказує запас ходу, але зазначає, що на одному заряді авто може "працювати" до 16 годин.

Роботаксі оснащене двома двигунами, які розміщені під сидіннями пасажирів.

Максимальна швидкість електрокарети від Amazon – 121 км/год. Виробники хваляться, що у конструкції  машини – десятки інновацій задля безпеки пасажирів: від подушок безпеки, які огортають у разі небезпеки наче кокони, до камер та датчиків з радіусом огляду 270 градусів. 

Zoox планує використовувати розробку як сервіс таксі – спершу для виклику пасажирами авто у Сан-Франциско та Лас-Вегасі через мобільний застосунок. Коли запустять сервіс поки невідомо – точно не у 2021 році. 


корреспондент LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости