UA
12.06.2021, 10:50

Шесть украинских электрокаров: от минивена до броневика. Фото

Днями оновлені моделі електрокарів від українського виробника "Електропрайд" представили на виставці у Києві. LIGA.net розповідає про новинку і ще про п'ять електричних авто, які зробили українці – і вдома, і за кордоном.

Як вони виглядають та скільки коштують?

2/6

Українська електровантажівка CoolOn

Компанія з Кривого Рогу Murmuration Technology працює над створенням першої української міської електровантажівки CoolOn. Один із засновників компанії  Віталій Бризгалов розповідає про процес створення та випробовування авто на своїй Facebook-сторінці.

Раніше електрокар планувалося використовувати як комерційний автомобіль, який може стати у пригоді сервісним службам, комунальним підприємствам та службам доставки. У квітні команда вирішила змінити концепцію та розширила клієнтську нішу "з b2b, на b2всі". 

"CoolOn може легко стати кемпером, будинком на колесах, майстернею чи гаражем для ваших електросамокатів. Тож робимо електромобіль для всіх", – зазначив Бризгалов. 

У квітні розробники CoolOn розпочали ходові випробування моделі.

За попередніми підрахунками вартість авто сягатиме $16 000. Електромобіль отримає літієвий акумулятор LiFePO4 з ємністю 40 кВт-г, повного заряду якого повинно вистачати на 200 км ходу. Ємність акумулятора можливо зменшувати або збільшувати залежно від потреб замовника завдяки модульній конструкції.

Електродвигун розроблений і виробляється самою компанією. Залежно від типу приводу та кількості двигунів, потужність авто складе від 30 до 80 кВт. Один із варіантів електровантажівки отримає кубічний дизайн з довжиною 5000 мм, шириною 1700 мм та висотою 2100 мм.

Зараз, за словами Бризгалова,  у чергу за CoolOn вишикувалося близько тисячі клієнтів. Вивести електроавто у серію команда розраховує вже наприкінці 2021 року. Компанія розраховує також вийти на ринки ЄС. 

Читайте також: От Tesla до гуцульского вертолета. Что строят украинцы в своих гаражах и квартирах – фото

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости