17.04.2021, 12:00

Конец истории или вторая жизнь? 5 зданий, которые Киев потерял за полгода – фото

В Києві зареєстровано понад 2000 пам’яток архітектури та культури. Ще більше старих будівель і маєтків без офіційного історичного статусу. Не кожна цінна будівля охороняється, а тому їм потенційно загрожує знищення. 

Останнім на даний момент стало знесення будинку Уткіна в центрі міста заради 26-поверхового готелю. Це не єдина пам’ятка, яку Київ безповоротно втратив.

Ми знайшли ще п'ять. 

2/5

120-річний маєток на Великій Житомирській

Неоготичний маєток родини Добржинських збудували в 1900 році. Останні мешканці виїхали з нього в кінці XX століття. Він занепадав і не мав охоронного статусу.

В березні 2020 року компанія Будстандарт отримала дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції на реконструкцію будинку. Його мають відбудувати для нового посольства Японії. В квітні почалися роботи.

Архітектори проєкту обіцяли зберегти центральний і бічний фасади маєтку, і частково відновити споруду. Також до будинку зроблять нову прибудову. Будівництво мали завершити ще минулого року.

Активісти критикували робітників проєкту за неохайне поводження зі сторічною цеглою і порушення "реставраційних принципів". 

Вже за місяць робіт було демонтовано 70% фасаду, звітували в Мапі Реновації. Частину стіни демонтували, бо її стан був гіршим ніж очікувалось, пояснював учасник проєкту реконструкції архітектор Станіслав Дьомін. В березні 2021-го рештки фасаду сховали під утеплювачем. 

Проєкт нової будівлі на Великій Житомирській 34 (Фото: Хмарочос)


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости