UA
17.04.2021, 12:00

Конец истории или вторая жизнь? 5 зданий, которые Киев потерял за полгода – фото

В Києві зареєстровано понад 2000 пам’яток архітектури та культури. Ще більше старих будівель і маєтків без офіційного історичного статусу. Не кожна цінна будівля охороняється, а тому їм потенційно загрожує знищення. 

Останнім на даний момент стало знесення будинку Уткіна в центрі міста заради 26-поверхового готелю. Це не єдина пам’ятка, яку Київ безповоротно втратив.

Ми знайшли ще п'ять. 

4/5

Басейн у стилі модернізму на Воскресенці

Будівлю басейну збудували у 1980-ті на вул. Курнатовського 20 під проведення Олімпіади. Він був яскравим представником радянського модернізму, а саме – течії бруталізму. Басейн мав шахту для водолазів глибиною 18 метрів. На початку 1990-х басейн не функціонував, останні місяці життя у ньому знаходилась сауна. Будинок орендувало ЗАТ "Підводтрубопровід". 

В січні 2021-го почалось знесення будинку. На його місці ПрАТ "ХК Київміськбуд" почав будівництво нового ЖК "Курнатовського". Він розрахований на чотири секції по 24-25 поверхів. Виконавець робіт – ТОВ "Укрбуд Інвест". 

Рішення про демонтаж будинку погодило ДАБІ. Забудовник мав провести реконструкцію під багатофункціональний комплекс.

В Київміськбуді вважають, що басейн – не пам’ятка модернізму, а "жахливий спадок часів СРСР".

Експерт з містобудування Віктор Глеба вважає, що знесення басейну і зведення ЖК відбувається з правопорушеннями. За його словами, земельну ділянку під басейном використовують не за призначенням. Він додав, що замість реконструкції на ділянці відбувається нове будівництво.

"Київміськбуд не є власником будівлі, не має права землекористування і не може бути "замовником" будівництва. Дозвіл зареєстровано з порушенням видів цільового використання землі", – написав він.

Проєкт ЖК Курнатовського (Фото: Київміськбуд)


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости