UA
23.05.2021, 10:05

Между жизнью и новостроем. Семь исторических зданий Киева, которые могут исчезнуть: фото

За останні пів року у Києві демонтували щонайменше п’ять історичних будинків. Десь замість невизнаної пам’ятки архітектури планують збудувати хмарочос, десь – черговий ЖК.

Є й інші будинки, яким також загрожує зникнення, але які ще можна врятувати. 

LIGA.net проаналізувала матеріали, зібрані ГО "Мапа Реновації", та відібрала сім таких прикладів. 

5/7

Будинок Родіна на вул. Гончара, кінець XIX

Будинок селянина Осипа Родіна збудували у 1882 році на вул. Гончара, 71. Він витриманий у цегляному стилі з елементами неоренесансу, писав краєзнавець Антон Короб. 

"У цьому кварталі на Олеся Гончара з імперських часів збереглися лише два будинки: 71-й та 77-й. Герой цієї історії перебуває у чудовому стані. Збереглися автентичні конструкції усіх трьох поверхів", – писали активісти ГО "Мапа Реновації".

Прямо за ним девелопери Perfect Group, Kyivproekt Development і Saga Development зводять 19-поверховий Franklin Concept House. На рендерах проєкту садиба Родіна була відсутня, а новий будинок займає його місце. 

У вересні 2020-го садиба отримала статус щойновиявленої пам’ятки архітектури. Тоді ж Андрій Вавриш обіцяв зберегти будівлю й інтегрувати її в нове будівництво. Уже у січні 2021-го за рішенням ОАСК будинок позбавили охоронного статусу через буцімто відсутність історичної цінності. 

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Проти такого рішення виступили і в Міністерстві культури, і в КМДА. В березні в Мінкультури заявили, що працюють над наданням будинку охоронного статусу.

У лютому Вавриш і активісти ГО "Мапа реновації" домовились зустрітися та обговорити майбутнє будинку і шляхи його збереження. На 16 травня така зустріч не відбулась, повідомили LIGA.net у Saga Development. Її планують організувати "найближчим часом".

На рішення ОАСК про анулювання охоронного статусу подавали апеляцію. Найближчої середи суд визначатиме, чи правомірно будинок внесли до Переліку щойновиявлених об'єктів культурної спадщини.

У Saga Development повідомили, що розробили проєкт інтеграції будинку Родіна у свій ЖК. Однак план не остаточний.

"Справа про правомірність внесення будинку до реєстру нововиявлених пам'ятників наразі розглядається Апеляційним судом. Після ухвалення судом рішення стосовно статусу будинку ми розумітимемо, чи можемо ми продовжувати реалізацію нашого проєкту, чи  розроблятимемо новий", – заявили у компанії.  

Будинок Родіна знаходиться у власності ТОВ "Арікс". Власник компанії – Яків Басс, батько ексзаступника голови КМДА Дениса Басса, свідчать дані реєстру Мін’юсту. Він також бенефіціар компанії-забудовника Київпроєкт девелопмент. Ця компанія будує в Києві скандальний ТРЦ April City.


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости