UA
23.05.2021, 10:05

Между жизнью и новостроем. Семь исторических зданий Киева, которые могут исчезнуть: фото

За останні пів року у Києві демонтували щонайменше п’ять історичних будинків. Десь замість невизнаної пам’ятки архітектури планують збудувати хмарочос, десь – черговий ЖК.

Є й інші будинки, яким також загрожує зникнення, але які ще можна врятувати. 

LIGA.net проаналізувала матеріали, зібрані ГО "Мапа Реновації", та відібрала сім таких прикладів. 

6/7

Комплекс будинків на Подолі, XIX-XX століття

Комплекс із п’яти будинків на вул. Хорива, 2 побудований в період 1830-1910 років. Частина з будинків – у напівзруйнованому стані. Сам комплекс Подільська районна рада визнала аварійним та непридатним для проживання. 

Будинки знаходяться у охоронюваній заповідній зоні. Це передбачає необхідність збереження їхніх фасадів, вважає історик і член колегії Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Кальницький.

Власник комплексу – ПП "Конвалія-Нерухомість". Підприємство хоче реконструювати споруди під офісно-громадський комплекс з торговельними приміщеннями та підземним паркінгом. У Мапі Реновації ж стверджують, що у 2018 році забудовник розпочав демонтаж будинку.

Ще у 2014 році комплекс отримав статус пам’ятки місцевого значення. У 2019 році це рішення скасував вищезгаданий ОАСК. Це рішення суду оскаржували. Останню апеляцію від лютого 2021-го суд лишив без руху.

У квітні депутат міськради Трубіцин заявив, що звертався до профільних департаментів та ДАБІ щодо збереження комплексу. 


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости