23.05.2021, 10:05

Между жизнью и новостроем. Семь исторических зданий Киева, которые могут исчезнуть: фото

За останні пів року у Києві демонтували щонайменше п’ять історичних будинків. Десь замість невизнаної пам’ятки архітектури планують збудувати хмарочос, десь – черговий ЖК.

Є й інші будинки, яким також загрожує зникнення, але які ще можна врятувати. 

LIGA.net проаналізувала матеріали, зібрані ГО "Мапа Реновації", та відібрала сім таких прикладів. 

7/7

Будинок офіцера Барбана, кінець ХІХ століття

Одноповерховий будинок титулярного радника (військовий офіцер в Російській імперії) Олександра Барбана зведено 1891 року. Це – рідкісний будинок середнього класу з цегляним декором, розповідають у Мапі Реновації.

"Будинки такої поверховості та типології слід було би занести в "червону книгу‎", так мало їх до сьогодні залишилось", – заявили в ГО.

Будинок знаходиться на території пам'ятки археології місцевого "Копирів кінець" часів Київської Русі та в межах Центрального історичного ареалу Києва. Через це будь-які будівельні роботи на ділянці має схвалити Міністерство культури та Департамент охорони культурної спадщини КМДА, пояснюють в ГО.

За даними Держгеокадастру, земля під будинком коштує 9,3 млн грн. Вона – у комунальній власності. У 2020 році її на 10 років передали в оренду ТОВ "Інформаційна група "АСП". Ділянку передали для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом. Планова висота об’єкту – до дев’яти поверхів.

В травні 2021-го на території розпочалися будівельні роботи. Тоді будинок накрили зеленою тканиною, а у дворі розгорнули земляні роботи з важкою технікою. 17 травня будівельники почали розбирати флігель біля будинку.

Забудовник має дозвіл на зведення будинку від Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також містобудівні умови й обмеження. Але він не встановив будівельний паркан та інформаційний стенд, що є порушенням, стверджують активісти.

Невідомо, як виглядатиме будинок, який планують зводити. Єдиний відомий проєкт передбачає будівництво 12-поверхового ЖК з підземним паркінгом.

LIGA.net надіслала запити у Мінкульт і Депарамент охорони культурної спадщини щодо законності будівельних робіт.

Читайте також: Конец истории или вторая жизнь? Пять зданий, которые Киев потерял за полгода: фото


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости