UA
26.09.2020, 09:30

От Tesla до гуцульского вертолета. Что строят украинцы в своих гаражах и квартирах – фото

У своїх квартирах та гаражах українці винаходять та будують унікальні транспортні засоби.

Ми знайшли шість цікавих прикладів. 

3/6

Будівництво ракет у київській квартирі

Киянин Сергій Піпко "горить" ракетобудуванням вже близько 40 років — для цього навіть організував майстерню у своїй двокімнатній квартирі. Сергій — старший науковий співробітник хімічного факультету КНУ ім. Шевченка, у інтерв'ю Україна24 вчений розповідає, що завжди мріяв організувати навколо цього захоплення студентську ракетну команду, як це часто є в університетах США чи Європи. 

З 2018 року Піпко очолює NAURocket — студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування. Київські старшокласники та студенти зараз будують ракету, що долає висоту 10 км — з назвою "Київ-1". Так високо ракети експериментального класу в Україні ще не літали. Для цього подавалися на фінансування в межах громадського бюджету участі — з 17 вересня чекають на рішення. 

Команда вже спроєктувала п'ять ракет. Greenwich пережила три успішні польоти, ракету "Сорок два" — призначену для польоту на три кілометри — вже успішно підіймати та повертали на землю чотири рази. 

Українські ракетобудівники використовують "карамельне" паливо (суміш цукру та селітри), корпус ракети складається зі сталевої труби діаметром 38 мм і довжиною 40 см, до нього кріпиться сталеве сопло та заглушка.


корреспондент LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости