До останнього часу Інформаційна революція проявляла себе передусім у хвилі інновацій, що накрила собою майже виключно технічну сторону інформаційних технологій. Радикальних змін зазнали інструменти для збору та зберігання даних і управління ними, а також методи їх обробки й аналізу.

Так звані дігіталізація та Big Data крокують нога в ногу: "розумне обладнання" за допомогою різноманітних сенсорів здатне генерувати величезні масиви даних на всіх етапах ланцюжка виробництва чи надання послуг, незалежно від галузі. Безліч організацій і підприємств мають можливість самостійно агрегувати, а іноді й обробляти дані, хоча для переважної більшості з них робота з даними не є профільною діяльністю. Проте на запитання, як використовувати доступні дані, як перетворити їх на корисну інформацію та які переваги може безпосередньо отримати організація, багато компаній досі не змогли знайти відповідь.

Склався парадокс: є загальне розуміння або відчуття важливості інформаційних технологій та ролі даних, проте, з іншого боку, воно часто супроводжується роздратуванням через відсутність конкретних результатів або навіть нерозумінням, яких саме результатів варто очікувати.

Чтобы прочесть этот материал нужно оформить подписку. Перейдите к полной версии страницы.