Пыль в глаза. Насколько инновационны украинские агрохолдинги
Якщо кілька років тому публічні українські агрохолдинги могли вразити інвесторів планами розширення земельного банку, то сьогодні потрібен новий підхід. Більшість знайшли його в оптимізації та інноваціях. Паралельно з презентаціями перед інвесторами у Лондоні чи Варшаві створюються нові департаменти та позиції, відкриваються вакансії, закуповуються дрони. Дехто навіть запускає свої AgTech акселератори. Та наскільки інноваційними є наші агроінновації?
Коли Майкл Хорш порівнював українських фермерів з європейськими в Українському Домі в Давосі, він сказав, що деякі з них уже перебувають на високому технологічному рівні і нічим не поступаються колегам з Євросоюзу. Очевидно, він мав на увазі українські агрохолдинги. Справді, більшість з них мають хороший доступ до капіталу, відносно нову техніку, доступ до якісного консалтингу, якісні засоби виробництва та мотивованих менеджерів.
Багато з цих компаній є публічними, тому постійно повинні переконувати інвесторів у своєму успіхові в майбутньому. Якщо раніше майже будь-який український агрохолдинг міг вразити акціонерів високою маржою та планами з розширення земельного банку, то сьогодні це майже не працює. Саме тому у фокусі опинилися підвищення ефективності та впровадження інновацій.