Хватит кого-то догонять. Как новой власти построить новую Украину

Побудувати нову державу є гаслом чи не всіх нинішніх політсил. Робити ж це старими методами - однозначно хибний шлях. Так само, не варто покладатися виключно на досвід інших країн, що переживали схожі трансформації. Маємо бути сміливими, щоб шляхом спроб і помилок, впроваджуючи інноваційні, а іноді й революційні ідеї, отримувати власний досвід. І взяти за гасло - бути попереду, а не наздоганяти інші держави. Як це зробити новому уряду та чому без продовження реформи держуправління - ніяк?
Зараз ми живемо в країні з постколоніальною системою влади, котра успадкувала державне управління радянського зразка. Тоді, 28 років тому, Москва була єдиним центром стратегічного планування та формування політики в Союзі, у республіках їх мали тільки впроваджувати на практиці. Республіканські міністерства виконували функцію "державних холдингів" з управління секторами народного господарства - держпідприємствами відповідної галузі.
Запобіжник невиконання вказівок зверху передбачався. Наприклад, не було єдиного міністерства промисловості, натомість існували безліч інших - легкої, важкої, "середньої", хімічної, лісової, харчової, переробної. У цій мозаїчній системі закладався природній конфлікт "всіх проти всіх", у якому управлінці не могли збагнути цілісної мети розвитку єдиної промислової політики в країні. Ця система прирікала їх не підіймаючи голови боротися один з одним для збереження балансу між різними промисловими політиками та задля виконання плану.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.