UA
17.04.2021, 12:00

Конец истории или вторая жизнь? 5 зданий, которые Киев потерял за полгода – фото

В Києві зареєстровано понад 2000 пам’яток архітектури та культури. Ще більше старих будівель і маєтків без офіційного історичного статусу. Не кожна цінна будівля охороняється, а тому їм потенційно загрожує знищення. 

Останнім на даний момент стало знесення будинку Уткіна в центрі міста заради 26-поверхового готелю. Це не єдина пам’ятка, яку Київ безповоротно втратив.

Ми знайшли ще п'ять. 

3/5

Будівля військового "сухарного заводу" у Протасовому Яру XIX століття

Приміщення колишнього заводу кінця XIX століття збудували в стилі романтизму, писав краєзнавець Антон Короб. Він був єдиним будинком комплексу, що не зазнав реконструкції і зберіг первісний вигляд. Це був єдиний історичний будинок у Протасовому Яру і він був у задовільному стані, вважає краєзнавець. Будівля заводу знаходилась у центральному історичному ареалі Києва.

Вночі 12 грудня 2020-го будинок почали демонтувати в рамках проєкту реконструкції з надбудовою. Вже за кілька днів будинок зник повністю попри виклики поліції. На звернення активістів не реагували профільні міські департаменти.

Подписывайтесь на LIGA.Бизнес в Facebook: главные бизнес новости

На місці будівлі мають звести восьмиповерховий офісний комплекс Protasiv для власника ділянки, виробника одягу ПрАТ "Трикотажна фабрика "Роза". Роботи виконує ТОВ "Альтіс-Констракнш" тестя ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Юристи Мапи Реновації вважають демонтаж будинку незаконним. Зокрема, компанію звинувачують у незаконному отриманні містобудівних умов та обмежень, захопленні частини вулиці та неналежному оформленні прав на земельну ділянку.

В Мінкультури повідомили, що забудовник дійсно не мав дозволу на демонтаж будинку в історичному ареалі. По факту демонтажу активісти подавали позов до прокуратури. Наразі відбуваться досудове розслідування, запланована перевірка об'єкту інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю, повідомили в Мапі Реновації.

Проєкт офісного центру Protasiv (Фото: сайт Yunakov)


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости