17.04.2021, 12:00

Конец истории или вторая жизнь? 5 зданий, которые Киев потерял за полгода – фото

В Києві зареєстровано понад 2000 пам’яток архітектури та культури. Ще більше старих будівель і маєтків без офіційного історичного статусу. Не кожна цінна будівля охороняється, а тому їм потенційно загрожує знищення. 

Останнім на даний момент стало знесення будинку Уткіна в центрі міста заради 26-поверхового готелю. Це не єдина пам’ятка, яку Київ безповоротно втратив.

Ми знайшли ще п'ять. 

5/5

Павільйон артезіанської свердловини 1917 року

Невеликий павільйон знаходився в центрі Києва на перетині вулиць Короленківської та Фізкультурної. Його збудовали у 1917 році над артезіанською свердловиною. Він був складовою міської системи водогону.

"Це об'єкт міської інфраструктури, зведений після повалення царя, але до більшовицького заколоту, у 1917 році. Це була чи не поодинока пам'ятка короткого демократичного періоду розвитку Києва", – писав дослідник Києва Короб.

Краєзнавець додав, що звертався до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з проханням надати будівлі охоронний статус. Йому відмовили.

Будівлю знесли у березні 2021-го. На перетині цих вулиць будується комплекс ITT Plaza забудовника Едуарда Машики. Проєкт передбачає будування п’яти веж для офісних і готельних приміщень.

Проєкт комплексу ITT Plaza (Фото: сайт ITT Plaza)

Подписывайтесь на LIGA.Бизнес в Telegram: только важное


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости