Внутри ProZorro. Как манипулируют ценовым демпингом
c915af8852636fda9035a1e930fed870.jpg

З переходом усіх публічних закупівель у ProZorro у 2016 році з’явилася можливість дослідити явище, яке було завжди, але залишалося поза аналізом: додаткові угоди. Коли замовник та постачальник уже після аукціону змінюють умови контракту, часто-густо підвищуючи ціни, що де-юре дозволено законодавством. Результати дослідження Центром вдосконалення закупівель при КШЕ виявилися дещо несподіваними: зясувалося, що частка додаткових угод з підвищенням ціни вища там, де була найбільша економія та конкуренція. Наскільки масштабним є явище допугод та чи можна його зменшити?

Існує статистично значущий вплив цінового демпінгу на ймовірність укладання додаткової угоди - чим більшим є розрив, тим вищими є шанси, що договір буде змінено в майбутньому. Тобто учасники, можливо, у зговорі із замовниками, використовують як поширену практику ціновий демпінг, щоб виграти аукціон і потім фактично через допугоди нівелювати його ж результати. До вашої уваги - скорочена версія.

У березні 2017 року Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги провів закупівлі пального на 12 млн грн. За результатами аукціонів з великою економією 23 березня були підписані контракти, однак починаючи вже з 28 березня 2017 року замовник та постачальник уклали п’ять додаткових угод, у результаті яких лише за один місяць ціна за 1 літр дизельного палива за деякими лотами зросла на 42% - з 15,78 до 22,5 грн з ПДВ.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку