Энергоатом прокомментировал обвинения экс-сотрудника Олега Полищука
Энергоатом

3 березня 2021 року Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) винесло приписи Кабінету Міністрів України і т. в. о. президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Петру Котіну з вимогою відновити в Компанії на посаді "викривача корупції" Олега Поліщука, внесеного НАЗК до реєстру корупціонерів, та знайти винних у його незаконному звільненні.

На нашу думку, причиною такого рішення стало свідоме введення О. Поліщуком в оману НАЗК, розповсюдження ним неправдивої інформації про свій реальний статус і роль у боротьбі з корупцією. Простіше кажучи, О. Поліщук, якого те саме НАЗК внесло до реєстру корупціонерів, "увімкнув" зухвалі маніпуляції, аби досягти політичного статусу "борця з корупцією" та уникнути кримінального переслідування.

Одна з основних складових цих маніпуляцій – натягування на себе статусу викривача корупції – покликана поставити під сумнів факт звільнення, щоб зрештою його оскаржити і продовжити деструктивну роботу в Енергоатомі.

Обіймаючи посаду директора із запобігання і протидії корупції – радника президента ДП "НАЕК "Енергоатом", Олег Поліщук мав більш ніж достатньо повноважень, прав і, головне, – обов’язків інформувати антикорупційні органи про факти можливих корупційних діянь. Натомість він намагається робити це як викривач, проводячи діяльність, яка створює реальний чи потенційний конфлікт інтересів з діяльністю юридичної особи, тобто  ДП "НАЕК "Енергоатом".

Закон України "Про запобігання корупції" чітко визначає права й обов’язки уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції. Відповідно до  покладених  на нього службових обов’язків та згідно з вимогами Закону О. Поліщук був у НАЕК уповноваженою особою, яка мала  здійснювати контроль за дотриманням антикорупційного законодавства на підприємстві та інформувати НАЗК або інших спеціально уповноважених суб’єктів протидії корупції про факти порушення законодавства у відповідній сфері. Тож саме О. Поліщук у межах своїх службових повноважень був зобов’язаний офіційно повідомити НАЗК про можливий корупційний злочин. І оскільки про виявлення корупційного злочину О. Поліщук повідомив саме таким чином – в межах реалізації своїх службових повноважень, то на нього не може поширюватися статус викривача у розумінні Кримінально-процесуального кодексу України.

Для довідки:

29 січня 2021 р. Шевченківське управління поліції ГУНП в м. Києві за заявою О. Поліщука відкрило кримінальне провадження з приводу його звільнення з ДП "НАЕК "Енергоатом".

10 лютого 2021 р. за результатами досудового розслідування зазначене провадження закрили за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Таким чином, законність звільнення О. Поліщука з Енергоатома є підтвердженим фактом.