Пивне розмаїття Європи
7c215af47b3a451592153c2d34b253cd.jpg

на правах рекламы

Цікавий факт: сьогодні у світі налічується близько тисячі сортів пива. На “ФЕСТИВАЛІ ЛЬВІВСЬКОГО” можна спробувати найпоширеніші види бурштинового напою із різних куточків Європи та посмакувати стравами, що найбільше смакують до того чи іншого сорту пива. Для того щоб не заплутатися у безмежній кількості смачних пропозицій, “Львівське” створило своєрідну "карту" смаків.

Ель - один з найвідоміших сортів пива, що дуже полюбляють на Туманному Альбіоні. Цей вид пива отримують шляхом так званого верхового бродіння при високій температурі. На “ФЕСТИВАЛІ ЛЬВІВСЬКОГО” можна було спробувати відоме пиво Kilkenny -особливий ірландський ель, який відрізняється насиченим червоним кольором, що пояснюється додаванням при виробництві невеликої кількості спеціально обробленого солоду. Коричневі елі краще за все смакують із м’ясними та смаженеми стравами. Це може бути смажена свинина, запечені курячі крильця, копчені ковбаси тощо. А бельгійскі елі (Grimbergen Rouge) споживають з рибними стравами (севіче), сиром фета і салатами з цитрусовими заправками.

Ще один гість з Ірландії, що люб’язно завітав на “ФЕСТИВАЛЬ ЛЬВІВСЬКОГО”, - Guinness - представлений в Україні двома видами пива: сухий стаут Guinness Draught та портер Guinness Original. Стаут - це темне пиво, приготоване з використанням паленого солоду, що отримують шляхом прожарювання ячмінного зерна з додаванням карамельного солоду. Спочатку стаут варився в Ірландії як різновид портеру. Дуже популярний у Великій Британії та Ірландії. Стаути, як це не дивно, краще за все смакують із солодкими стравами (різноманітні десерти, шоколад), а також із устрицями та свининою у солодкому соусі. Портер - темне пиво з характерним винним присмаком, сильним ароматом солоду і насиченим смаком, в якому одночасно присутні і солодкість, і гіркота. Саме тому портер частіше за все вживають із копченими стравами, беконом, кавовими десертами та вершковими сирами.

Лагер - один з найпоширеніших видів пива у світі. Його частка у світовому споживанні сьогодні доходить до 80%! Це такий тип пива, при виготовленні якого використовується низове бродіння з наступною ферментацією при низькій температурі. Лагери можуть бути світлими (наприклад, Harp, Tuborg, Carlsberg,Kronenbourg 1664, “Львівське 1715”, “Robert Doms Богемський”), темними і навіть чорними. Світлі лагери пасують до легких страв: овочевих салатів із прянощами, часникових грінок тощо.

Пілзнер - це різновид лагеру, який має характерний пивний аромат та м’який смак хмелю. До цього сорту відносяться, наприклад, відомий Warsteiner Premium Verum та Zatecky Gus. Пілзнери добре поєднуються із рибою (лососем і тунцем) та м’ясом (приміром, куркою гриль, свинячими ребрами) із солодкими соусами.

Також на фестивалі можна було скуштувати вайсбір, або пшеничне пиво (“Львівське Білий Лев”, Kronenbourg 1664 Blanc, Grimbergen Blonde). Цей ферментований напій верхового бродіння має фруктовий пряний смак. Вайсбір найбільш поширений у Баварії та Південній Німеччині. Саме там це пиво прийнято вживати з білими ковбасками з контрастними соусами та різноманітними закусками.