Український інтернет сколихнула новина - з початку 2018 року в країні вступає в дію норма закону, яка передбачає роздільний збір сміття населенням і більше не дозволяє захороняти сміття на звалищах без попереднього сортування. Буквально це означає, що на полігон має приїхати сміттєвоз виключно з "хвостами", де немає нічого цінного - лише залишкове сміття, яке складається різних непридатних до переробки відходів - для відповідної утилізації чи захоронення. А вся цінна вторсировина - папір, скло, полімери і метали - залишаться у контейнерах для роздільного збору біля домівок, вміст яких вивезе спеціальна служба не на полігон - а на заготівлю і переробку.

Читайте также - Чистый бизнес. Как заработать миллионы на отходах

Здається, такі моделі вже успішно працюють у сусідніх європейських країнах і нам потрібно тільки перейняти їх досвід. Але ж ні. Сміттєве питання стало справжнім полем бою різних зацікавлених груп. Які розглядають цей ресурс як можливість для швидкого збагачення. Це "сміттєве лобі" надто успішно блокує всі європейські моделі поводження зі сміттям, наполягаючи на "переробці", за якою ховається звичайне спалювання сміття за зеленим тарифом. Чому так відбувається? Про це треба розповісти окремо.

Що означає запровадження сортування сміття на загальнонаціональному рівні для власників полігонів? Втрата щоденного "лівого" прибутку на вторсировині, яку сортують прямо на звалиці безхатченки або цигани. До 2018 року цей ресурс можна було сортувати і продавати, не звітуючись про обсяги заготівлі вторсировини. Але 2017 рік спливає - і з 1 січня 2018 року має вступити в силу норма закону, яку додали до статті 32 закону Про відходи ще у 2012 році. І ця норма передбачає, що українці будуть сортувати все сміття за видами матеріалів і розділяти його на придатне для повторного використання і переробки, небезпечні відходи і залишкове сміття для захоронення.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку