UA

Уроки Бассарабии: как найти решение от природных катаклизмов

Уроки Бассарабии: как найти решение от природных катаклизмов

замминистра развития экономики, торговли и сельского хозяйства
19.05.2020, 19:02

Засуха в текущем сезоне обострила вопрос аграрного страхования. На что рассчитывать аграриям?

Сприятлива погода в останні дні вплинула на покращення показників урожайності. Цього року очікуємо 65-68 млн т зернових.

Проте, через відсутність опадів загинули 385 000 га посівів. І, хоча загальні збитки сукупної виручки по всій Україні складають до 2%, в Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур (біля 310 000 га). Посуха особливо сильно вдарила по землях Бессарабії.

Це не перший випадок такої масштабної загибелі сільськогосподарських культур від негоди, а зі зміною клімату розраховувати, що стихії будуть надалі прихильними до агровиробників, не доводиться.

Читайте також - Перша жертва посухи. На Бессарабії загинув фермер, інші - без врожаю. Що відбувається?

Щоразу, у випадку таких масштабних втрат, аграрії змушені просити допомоги у держави, а органи влади у терміновому порядку шукають підтримки у ситуації економічної кризи. Системно вирішити цю проблему може лише агрострахування. Страхувати посіви прийнято у всьому світі.

Держава, починаючи з 2001 року, зробила не одну спробу змінити ситуацію стосовно забезпечення захисту сільгосптоваровиробників від ризиків загибелі сільськогосподарської продукції. У 2012 році був прийнятий Закон України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", однак ця послуга не набула масового характеру.

Поточна модель державної допомоги (спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий Пул) виявилася неефективною та потребує реформування з урахуванням попереднього досвіду.  

Держава підтримує ідею агрострахування і для уряду цей напрям є пріоритетним. Ідея запуску агрострахування у новому форматі дуже проста: скоротити шлях агровиробника до допомоги держави за принципом, схожим до того як населення отримує субсидії на оплату комунальних послуг.

Читайте також - Засуха вбила до 80% посівів в Одеській області. Що пропонують в Мінекономіки

Механізм отримання коштів пропонується наступний. Необхідно укласти договір страхування, подати через страхову компанію звітність, і вже наступного місяця страхова компанія може отримати компенсацію від держави. Все має відбуватись без будь-яких страхових пулів, комісій та можливостей вибирати кому давати, кому ні.

Агрострахування - недешевий продукт. Для того, щоб все запрацювали, покриття має стати масовим, і у всьому світі у цьому допомагає держава.

За розрахунками Мінекономіки, потреба в компенсаційних коштах на 2021 рік для надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам шляхом здешевлення страхових платежів (премій) для покриття 5 млн га посівів становить 2 млрд грн.

Цього тижня новий законопроект про агрострахування буде винесений на публічне обговорення. Запрошуємо експертів ринку висловлювати свої пропозиції.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости