30.11.2020, 08:08

COVID переворачивает мировую авиацию. Цены наугад, конец хабам и бесплатной еде: 5 фактов

Авіація чи не найбільше постраждала від запровадження пандемії. Всього за кілька місяців коронавірус кардинально змінив правила гри для галузі, що формувалися десятиліттями.

За оцінками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), у 2020 році кількість повітряних перевезень скоротилася на 60% порівняно з 2019-м. Збанкрутували вже 43 авіакомпанії, і це не кінець, адже звично найбільше банкрутств припадає на кінець року, свідчить дослідження аналітиків тревел-галузі Cirium, передає CNBC.

В IATA попередили, що авіакомпанії зможуть повернутися до показників 2019 року не раніше 2024-го. За даними організації, перших ознак поліпшення ситуації можна очікувати лише в четвертому кварталі 2021 року.

Як економічні проблеми і зміна поведінки туристів вже зараз змінюють світову авіацію?

1/5

Потрібно змінювати підхід до тарифів 

До пандемії COVID-19 в авіації вартість квитка для кожного пасажира залежала від десятків факторів: попит, сезон, ціни конкурентів, час придбання. Для формування кінцевої ціни в компаніях працювали складні ІТ-системи. Однак коронавірус поламав все, що авіакомпанії знали про ціноутворення, пише WSJ.

Аналітикам зараз доводиться встановлювати ціни практично наосліп, не маючи звичних орієнтирів та допомоги IT-систем. Поки авіакомпанії не виконували свою польотну програму, алгоритми кілька місяців не отримували жодних нових даних. А ще за цей час кардинально змінилася поведінка пасажирів: вони стали купувати квитки значно ближче до дати поїздки – понад 50% роблять це менш, ніж за тиждень до вильоту. 

Це призвело до того, що ІТ-системи тепер нездатні коректно прогнозувати очікуваний попит і видавати цінові рекомендації, тож багато авіакомпаній недоотримують виручку. 

Для пасажирів це не дуже хороші новини: значна частина світового флоту все ще "заземлена", десятки авіакомпаній вже збанкрутували, а отже, конкуренція скорочується й розраховувати на нижчі ціни за квитки у найближчі роки все менше підстав. 


корреспондентка LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости