3 серпня пасажири потягу Херсон - Львів, яким треба було вийти у Тернополі, підняли бунт в поїзді. Начальник потяга відмовлявся робити зупинку для їх висадки - місто цього дня внесли в "червону" карантинну зону.

Як тепер подорожувати Укрзалізницею, враховуючи вимоги про зонування? 

LIGA.net запитала у виконуючого обов'язки голови правління "Укрзалізниці" Івана Юрика. Нижче його бліц-інтерв'ю:

Хто саме в Укрзалізниці ухвалює рішення про припинення сполучення або закриття певних міст регіонів? Що є підставою для цього? І чи є рішення обов’язковим для виконання?

Укрзалізниця не приймає рішення щодо посилення або послаблення карантину. Під час призначення поїздів та їх зупинок ми керуємося рішеннями Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. І вони обов’язкові для виконання.

Зазначена комісія встановлює "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки. За "червоного" рівня епідемічної небезпеки забороняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів залізницею.  Наприклад, 3 серпня такий рівень епідемічної небезпеки був встановлений для Луцька, Тернополя та Кіцманського району Чернівецької області. Але ми вже отримали рішення комісії про послаблення карантину та з 8 серпня поновили зупинки поїздів у цих містах.

Дані: Нацслужба здоров"я

7 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій переглянула рішення про зонування: у "червоній" зоні залишився лише Кіцманський район Чернівецької області. Укрзалізниця туди не їздить, як повідомили в компанії.

Ввечері 7 серпня УЗ отримала на виконання рішення комісії, тож з 8 серпня відновила зупинку в Тернополі та Луцьку 11 потягів. До 11 серпня компанія збирається відновити сполучення в цих напрямках ще 18 потягів (у тому числі приміських). 

Що відбувається з квитками? Вони автоматично анулюються? Як отримати компенсацію за паперові і онлайн-квитки?

Кошти за квитки на скасовані поїзди або зупинки поїздів через карантин ми повертаємо в повному обсязі.

Невикористані квитки, куплені офлайн, можна повернути в будь-якій залізничній касі, незалежно від місця їх придбання. Квитки, придбані онлайн, можна повернути "в особистому кабінеті користувача".

Пасажири з квитками до "закритих" станцій, можуть здійснити висадку на станціях розташованих по маршруту прямування поїзда. Наприклад, для пасажирів, що придбали проїзні документи до станції Тернопіль, існує можливість здійснити висадку на станціях Хмельницький, Підволочиськ, Золочів, Красне або Львів.

Якщо ж пасажир перервав свою поїздку та вийшов, наприклад, на зупинку раніше своєї, то йому буде повернуто кошти за непрослідувану відстань. Для цього потрібно зробити відповідні відмітки у квитку на станції переривання поїздки.

Пасажирські поїзди Укрзалізниці зупинятимуться в "червоній зоні" для висадки пасажирів, посадка ж буде заборонена, раніше заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Він додав, що направить звернення до Кабміну про відповідну зміну до вимог про "червоні зони".

Однак станом на 10 серпня вимога про повну заборону зупинки в населенних пунктах, що потрапили до зони з найвищим рівнем карантинної небезпеки, досі чинна. Офіційних змін про це поки немає в жодному нормативному акті. В УЗ підтвердили, що не мають там права зупинятися.

- Якщо ануляція квитків відбувається автоматично, як до потягу потрапили люди, які прямували з Херсону до Тернополя 3 серпня, що зрештою спромоглися зупинити потяг в Тернополі?

На сьогодні ми реалізуємо квитки за 90 діб до відправлення поїздів. Продаж квитків на поїзд № 109/110 Херсон – Львів було відкрито після поновлення його курсування – з 1 липня.

Пізніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, заборонила з 3 серпня посадку та висадку пасажирів, зокрема, на станції Тернопіль.  

У зазначеному поїзді до станції Тернопіль прямувало 55 пасажирів, яким ми запропонували  вийти на станціях Хмельницький, Волочиськ, Золочів та Львів, або повернути повну вартість за квитки. Натомість частина пасажирів поїзда самовільно вийшла під час технічної зупинки на станції Тернопіль.

Як дістатись додому людям, які повертаються з відпочинку, в тому числі з дітьми. Чи пропонує УЗ альтернативні варіанти?

Пасажири з квитками до станцій, що закриті, можуть здійснити висадку на зупинках поїздів, розташованих за маршрутом. Також вони можуть повернути квитки та отримати 100% їх вартості і скористатися альтернативними видами транспорту.

У Києві високий показник захворюваності. Чому столицю не "закривають" від решти міст?

Для Києва встановлений "зелений" рівень епідемічної небезпеки. Рішення про обмеження пасажирських залізничних перевезень на території міста Києва не приймалось.