В Борисполь пустили экспресс. Что изменится в работе аэропорта

В Борисполь пустили экспресс. Что изменится в работе аэропорта

Экс-руководитель аэропорта "Борисполь"
30.11.2018, 13:20

Удар по нелегальным таксистам, единый билет и планирование поездки. Как отразится на работе аэропорта Борисполь запуск Kyiv Boryspil Express (укр)

Три роки тому ми розпочали підготовку стратегічного плану розвитку аеропорту до 2045 року. Відзначу, що залізничне сполучення було передбачене стратегічним планом розвитку аеропорту як обов´язкове при пасажиропотоці 15 мільйонів пасажирів щорічно.

Враховуючи темпи приросту пасажирів, які ми спостерігаємо третій рік поспіль, можна стверджувати, що такий пасажиропотік очікує на аеропорт Бориспіль вже у 2019 році, а у 2018 році ми плануємо обслужити 12,5 мільйонів пасажирів.

Якщо не вдаватися до складних розрахунків, залізничне сполучення повинно забезпечити не менше третини прямого пасажиропотку аеропорту (без урахування трансферу), тобто близько 3 млн пасажирів на рік.

Тому ми, як адміністрація аеропорту, вважаємо, Кабінет Міністрів України та Укрзалізниц (УЗ) я зробили нам найкращий новорічний подарунок – вчасно добудували та розпочали експлуатацію залізничного сполучення.

Відмова від гігантоманії – будівництва багатоповерхових вокзальних комплексів, окремого рейкового шляху та поїздів високої місткості дозволило зменшити вартість проекту у порівнянні із попереднім "китайським" аналогом більше, ніж в 10 разів. Разом з тим було знижено і ціну проїзду залізницею до аеропорту, що дає суттєву перевагу поїзду у порівнянні із таксі та навіть автобусним сполученням.

З’єднання столиці України з центральним аеропортом країни залізничною колією варто розглядати і як окрему сервісну складову послуги для авіапасажирів. У часі та просторі вона збігається із триваючою розбудовою Борисполя, спрямованою на збільшення пропускної здатності. У поточному році ми добудували трансфер між 5 і 6 гейтом на другому і третьому рівнях, відкрили оновлене багажне відділення. У середньостроковій персективі буде реалізовано розширення галереї та перону з добудовою додаткових місць для стоянки повітряних суден.

Нова колія, яка підійшла безпосередньо до привокзальної площі терміналу D, додасть комфорту, в першу чергу, пасажирам, які діставатимуться з інших міст України. Зокрема, це дозволить їм планувати час у дорозі та не залежати від автомобільних заторів. Крім того, суттєві переваги відчують жителі міста Києва, які раніше діставалися до аеропорту громадським транспортом.

Для зручності та доступності авіапасажирів ми спільно з УЗ розробили і впроваджуємо низку сервісів. Зокрема, на першому поверсі у залі прильоту терміналу D на інформаційних екранах можна дізнатися інформацію стосовно часу прибуття та відправлення поїздів. Також у залі прильоту встановлено касу з продажу залізничинх квитків, якою пасажир може скористатися цілодобово.

Найближчим часом плануємо встановлення у залі отримання багажу, а також на усьому шляху слідування пасажира вздовж привокзальної площі до залізничної колії автоматів з продажу електронних квитків. У автоматах можна буде придбати квитки не тільки на Kyiv Boryspil Express, але й на інші залізничні напрямки. Усі автомати з продажу квитків працюють у електронній системі booking.uz і є сервісною послугою УЗ.

Від реалізації цього проекту ми плануємо отримати також "непряму вигоду", яка полягатиме у скороченні кількості нелегальних таксистів, які зустрічають гостей аеропорту безпосередньо на виході з терміналу D.

Сподіваємося, що оскільки питання "чим дістатися до міста" буде вирішено для пасажира при купівлі квитка на поїзд в залі отримання багажу (режимна зона), то клієнтів у цих псевдо-таксистів поменшає. Адже пропозиція у даному разі підкріплена попитом. Доки необачні пасажири користуватимуться послугами нелегалів, доти вони будуть там знаходитись, спотворюючи перше враження туристів та гостей не тільки від аеропорту, але і від країни в цілому.

Говорячи про можливість придбати електронний квиток на поїзд до аеропорту, не варто забувати також про опцію так званого "єдиного квитка". Це сервіс купівлі залізничного квитка "у комплекті" з авіа, який давно став звичним явищем для досвічених європейських мандрівників. Агрегатори у мережі інтернет надають можливість автоматичного підбору квитка на швидкісний поїзд, який має сполучення із аеропортом вильоту/прильоту. Зокрема, система підбирає для пасажира оптимальний на думку системи бронювання варіант часу відправлення поїзда. В ручному режимі, як правило, пасажир може обрати інший зручний для нього час.

Як тільки авіакомпанії або агрегатори продажу квитків синхронізують системи продажу з booking.uz, і дана послуга набуде популярності серед користувачів, ми зможемо сміливо стверджувати, що Бориспіль стає не тільки авіаційним транспортним вузлом, але і повноцінним мультимодальним хабом. І це саме те, до чого ми прагнемо, рівняючись на найкращі практики світових аеропортів.

Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости