Фото: LIGA.net

Завдяки розвитку технологій журналісти отримали дуже зручний інструмент для фото- і відеофіксації різноманітних подій – безпілотні літальні апарати, які часто також називають дронами. Правове регулювання щодо використання дронів у законодавстві України було майже відсутнє – до 1 червня 2018 року. Єдина згадка про них містилася в пункті 4 частини восьмої статті 39 Повітряного кодексу України, де визначалося, що “не підлягають реєстрації у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України безпілотні повітряні судна, максимальна злітна вага яких не перевищує 20 кілограмів і які використовуються для розваг та спортивної діяльності”.

В усьому решта оператори дронів, у тому числі журналісти, керувалися положеннями частини першої статті 19 Конституції України, відповідно до якої ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Ситуація змінилася 1 червня 2018 року, коли вступив у дію ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ (далі Порядок), затверджений Державною авіаційною службою України (ДАСУ). Цей Порядок прямо визначає умови, за яких дозволено використання дронів, тобто дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС).

Чтобы прочесть этот материал нужно оформить подписку. Перейдите к полной версии страницы.