Я голосував за Петра Порошенка. Я з повагою ставлюсь до вибору більшості українців і буду підтримувати нового президента і продовжувати розбудовувати державу. Для мене демократія полягає в жорсткій боротьбі різних точок зору на виборах і об’єднанні після виборів. 

Я дуже вдячний Порошенку і його команді за розвиток України. Думаю час покаже, що він був найкращим президентом за всю історію країни

Чому ж Порошенко отримав поразку на президентських виборах-2019? Я не можу говорити про всіх виборців, але спробую викласти свої особисті думки про причини поразки. Ось 10 з них: 

  1. Вбивства на Майдані. Не покарані ті, хто віддавали накази. Не зроблено все можливе, щоб вбиства громадян України стали неможливими в принципі. Суспільство не має чіткого розуміння того, що відбулось в 2013-2014 роках.
  2. Слабке економічне зростання. Якби економіка швидше відновлювалась та зростала і рівень життя швидко покращувався, то підтримка влади була б більшою.
  3.  Невиконаний запит на справедливість. Немає покараних за те, що відбувалось за Януковича, деолігархізація не відбулась, корупція та порушення закону політиками зменшились, але не припинились.
  4. Війна та Мінські домовленості. Конституційна реформа, яку намагались провести в 2015 році на виконання Мінських домовленостей, відштовхнула від президента багато політичних сил. В останні роки, суспільство не відчуває прогресу з вирішенням проблеми війни.
  5. Внутрішні політичні сварки. Боротьба між президентом, премєрами, парламентом, регіональними елітами послабила чинну владу.
  6. Слабкі стратегічні комунікації та розрив між очікуваннями та реальністю. Суспільство не знає, не розуміє, або не сприймає позитивні досягнення та не відчуває напрямку розвитку України. Українці мали великі очікування на зміни, але ці зміни не відбулись. Можливо ці очікування були дуже завищені, але це не змінює ситуацію.
  7. Відчуття подвійних стандартів. Суспільство не розуміє багато кадрових призначеннь, на національному рівні та в регіонах, а також відсутність реакції на публічний тиск.
  8. Боротьба з громадянським суспільством та відсутність результатів розслідувань нападів та вбивств активістів. Відчуття негативних медійних кампаній проти реформаторів.
  9. Політична кампанія, яка була сприйнята як залякування та полярізація суспільства, а не надія на краще.
  10. Люди голосували за зміни, за альтернативу. 

Це мої особисті враження. Я сподіваюсь, що новий президент не повторить цих та не зробить інших помилок. У нового президента є великий кредит довіри, а у суспільства сьогодні з’явились багато можливостей контролю. Я вірю в краще, я вірю в Україну.