Сьогоднішній стан сфери інтелектуальної власності в Україні - результат розпочатої ще в 2016 році, але й досі незавершеної реформи. З управлінської точки зору - це Франкенштейн - поєднання різних ініційованих змін, жодна з яких не доведена до фінальної реалізації. Наприклад, заявки на реєстрація прав інтелектуальної власності приймає профільне держпідприємство, а рішення за ними виносить Мінекономіки.

Зараз існує два основних суб’єкта функціонування сфери - у 2014 році Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) передали в управління Міністерству економіки. Тоді ж відомство наділили невластивими функціями, як то реєстрація об'єктів авторського права (приймаємо та розглядаємо заявки, видаємо свідоцтва) чи то атестація патентних повірених. Спільно з інститутом, ми збираємо Апеляційну палату, де оскаржують рішення щодо тих чи інших патентів та торговельних марок. 

Тобто зараз у сфері інтелектуальної власності і Укрпатент, і Мінекономіки щось роблять, але повноваження, так чи інакше, то перетинаються, то обмежені, то взагалі відсутні.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку