UA

Население игнорирует карантин и покупает онлайн. Результат – рост розницы почти на 12%

Население игнорирует карантин и покупает онлайн. Результат – рост розницы почти на 12%

руководитель департамента исследований в ICU
22.10.2020, 17:50

Высокие показатели указывают на повышение вероятности улучшения результатов потребления и ВВП (укр)

У вересні 2020 року, зростання роздрібної торгівлі в Україні прискорилося до 11,6% р/р. Хоча порівняно з серпнем обсяги знизилися на 0,7% м/м, сезонно скоригований показник виріс на 2,5% м/м (за нашими оцінками). За дев’ять місяців 2020 року, роздрібний товарооборот зріс на 6,7% р/р.

Високий показник вересня перевершив очікування, оскільки затухаючі ефекти відкладеного попиту та зростання числа випадків захворювання на COVID-19 вказували на уповільнення роздрібної торгівлі. Однак ці фактори були компенсовані слабким дотриманням соціального дистанціювання та ігноруванням посилення обмежень на місцевому рівні разом з розквітом електронної комерції. 

Крім того, стійке зростання реальної заробітної плати (6% р/р у серпні) і відновлення ринку праці сприяли поліпшенню настроїв споживачів, особливо щодо оцінки власного фінансового стану.

На майбутнє, ми як і раніше очікуємо уповільнення зростання роздрібної торгівлі, оскільки більш обережна поведінка населення та заходи стримування пандемії посиляться внаслідок швидкого зростання випадків COVID-19 і смертей від хвороби як в Україні, так і в сусідніх країнах. 

Але високі показники вересня вказують на підвищення ймовірності поліпшення результатів щодо споживання та ВВП за третій квартал 2020 року зокрема та за рік загалом, порівняно з нашими вересневими оцінками.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости