Що вас чекає, якщо президент Володимир Зеленський таки змусить своїх Слуг народу проголосувати сьогодні за псевдореформу Антимонопольного комітету України – законопроєкт №5431:

1. Кожен з вас втратить право на відшкодування з олігархів, зловживаючих монополістів та картелів переплачених коштів у подвійному розмірі.

2. До вас в квартиру вночі можуть увірватися "антимонопольники" з обшуком та шукати там що хочуть і як хочуть. Жодні правила, як вони мають ці обшуки проводити, в законопроєкті не описані. Й, впевнена, ви в курсі, що з обшуком прийдуть до вас, а не до олігарха Ріната Ахметова.

3. Ви будете платити зі своїх податків зарплату антимонопольникам в десять разів більшу ніж сьогодні – до півмільйона гривень на місяць.

4. Якщо ви захочете поскаржитись в АМКУ на зловживання монополіста, відомство цілком законно вам відповість: "не будемо розглядати вашу заяву, бо сьогодні вона не в пріоритеті".

5. І навіть якщо дивом АМКУ таки розпочне розслідування, він зможе цілком законно його проводити 50 років, а в кінці полюбовно і також законно домовитися з порушником, скільки штрафу накласти: 10 000 чи мільярд.

6. Приватизаційні активи, тобто державні, а значить ваші, сильні світу цього зможуть скуповувати без дозволу АМКУ. Таким чином посилювати свою монополію та в подальшому ще більше грошей здирати з вас.

7. Тих, кому ви будете платити зі своїх податків по півмільйона на місяць, буде таємно садити в крісла та "висаджувати" з них залежний від олігархів президент. 

А значить, ви фінансуватиме красиве життя його "кумів", які працюватимуть гарантовано не на вас.

8. Якщо ж в це крісло випадково "залетить" чесна людина та президент дивом не звільнить її, олігархи через підконтрольних депутатів цілком законно заблокують роботу АМКУ через Конституційний суд, бо за Конституцією України президент не може призначати керівництво АМКУ, хоча дуже хоче, тому і просуває закон, що їй протирічить.

9. Примусово ділити монополії ніхто не буде, бо жодних змін для покращення цієї процедури президент вносити не збирається.

10. А міністр Кабінету міністрів, якому ви також платите зарплату, розділить з президентом вплив на керівника АМКУ. Бо якщо виявиться, що цей керівник захоче не любити якогось олігарха або монополіста, то замість звільнення можна просто припинити йому та всім його підлеглим платити будь-які надбавки до зарплати.

11. Телеканали, за допомогою яких олігархи засмічують вам мізки та проводять на вулицю Банкову президентів, з прийняттям закону вони зможуть купувати без жодних дозволів від АМКУ

12. Перегляд раніше наданих олігархам дозволів на придбання активів, у тому числі шляхом приватизації, також здійснювати ніхто не буде. Президент не хоче інтегрувати цей інструмент у законодавство.

13. І насамкінець, якщо ви думаєте, що можливо хоч рішення АМКУ припинять скасовуватися в судах – це також не так. Бо одна з основних причин відміни – не проведення АМКУ експертиз. 

А не проводить їх АМКУ через відсутність на це коштів вже більше 10 років. Так ось, коштів на експертизи АМКУ президент також виділяти не збирається.

Як так вийшло, що Представництво ЄС це підтримало

Дуже цікаво, як АМКУ ввів в оману Проєкт, що працює в АМКУ, та чому Проєкт, перш ніж дати Представництву свою позицію для твіту, не поспілкувався зі сторонніми експертами.

На жаль, схоже, що після цієї "вихідки" найхитріших в АМКУ, найближчими часом ЄС не буде вірити жодному слову, яке лунатиме в "антимонопольних" стінах.

І наостанок, свою негативну оцінку законопроєкту вже надали не тільки Американська торгівельна палата, Асоціація правників, НАЗК, одноголосно антикорупційний комітет, ГНЕУ та Ліга антитрасту, а й Європейська бізнес асоціація.