UA

Давос-2020: трампфикация торговли, кибервойны и технологии добра

Давос-2020: трампфикация торговли, кибервойны и технологии добра

член наблюдательных советов Центра Trade +, TechUkraine, SheExports и Укргидроэнерго, экс-заместитель министра экономического развития и торговли - торговый представитель Украины
29.01.2020, 09:03

И еще плюс один факт, о которых недостаточно говорят в Украине, но они стоят вашего внимания (укр)

На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі на всіх дискусіях переважали розмови про зміни клімату та його фінансовий вплив, а також піднімали інші соціально-значущі питання.

Ось топ-5 найважливіших:

1. Зміна клімату

"Зміна клімату є інвестиційним ризиком" - нова парадигма. Висновок для бізнесу і уряду в контексті залучення інвестицій і інтернаціоналізації - аналіз екологічних ризиків компаній та  країн буде мейнстрімом.

Велика надія на екологічні технології та участь у фінансуванні інноваційних проектів щодо зміни клімату великих фінансових установ.

Ось деякі результати дискусій в Давосі:

-      BP про запровадження більш строгої політики щодо викидів вуглецю;
-      зобов’язання стати "негативним щодо вуглецю" та започаткування нового венчурного фонду (як Microsoft);
-      посадити трильйон дерев (як Salesforce);
-      взяти участь у концерті в стилі Live-Aid восени 2020 року (майже всі). 

2. Trumpification/“Трампифікація" міжнародної торгівлі

Новий термін в глобальному світовому порядку і міжнародній торгівлі. Себто запровадження тренду на руйнацію глобальних правил міжнародної торгівлі та запровадження односторонніх обмежувальних заходів.

Так, після першого етапу врегулювання торговельної війни з Китаєм, США хоче домовитись про торговельну угоду з Європейським Союзом, але може все ж застосовувати мита на імпорт автомобілів з ЄС.

І це все може мати реальний вплив на глобальне економічне зростання. Хоча майже всі експерти погоджуються, що глобальної кризи наступного року не буде, оскільки США в передвиборчому періоді і президент США Дональд Трамп зробить все, щоб економіка США далі зростала.

До речі, інвестори все більше дивляться на ринки США та Азії, і втрачають інтерес до Європи. 

3. Технології заради добра

Коротко:

- Всі погоджуються, що ми - технологічна революція зараз - це час величезних надій і можливостей, але також нових викликів.

- Проте, навіть зараз зрозуміло, що ми далекі від розкриття потенціалу технологій вирішення найважчих завдань світу.

- Ми живемо в новій ері, коли такі потужні технології Четвертої промислової революції, як штучний інтелект (AI), входять в наше життя на експоненційній швидкості.

- Оскільки організації та країни готуються використовувати ці нові технології для стимулювання зростання та конкурентоспроможності, ми перебуваємо на межі, щоб почати працювати, щоб ці технології відповідально ставилися до людей та планети.

- Фокус обговорень зміщується від залучення в основному техногігантів до більшого залучення компаній-єдинорогів.

- Основні питання: 

  1. конфіденційність;

  2. "технології для добра"; 

  3. штучний інтелект;

  4. антимонопольне регулювання; 

  5. майбутнє електронних платежів; 

  6. майбутнє електронної торгівлі.

- Топи світових технологічних компаній почали кампанію, що світ мають хвилювати не технологічні гіганти, а штучний інтелект.

Всесвітній економічний форум запропонував світові своє бачення необхідних кроків для запровадження "технологій для добра", які важливо робити бізнесу і урядам.

Читайте також - Технології та Давос: Україні приготуватися

4. Розширення економічних можливостей жінок

Я вже писала, що розширення можливостей для жінок може додати до світового ВВП $28 трлн доларів до 2025 року.

При цьому, жінки складають лише 5% керівників в бізнесі. Незважаючи на те, що компанії з більшою кількістю жінок на топ-позиціях мають в (1) 1,7 разів ефективніше управління, (2) 1,4 рази більший прибуток та (3) 1,5 рази сильнішу культуру зростання. Кількість жінок в правліннях зростає, але дуже повільно. 

У світі понад 250 млн жінок-підприємиць. Кожного року в світі з’являється на 10% більше жінок-підприємиць порівняно з 14% чоловіків. Лише 6,2% жінок є власницями бізнесу.

Нам потрібно 257 років щоб вирівняти оплату праці між чоловіками і жінками, якщо ми рухатимемось зі швидкістю останніх п’яти років.

Половина світової роботи є не оплачуваною і її роблять в основному жінки: вони задіяні в неоплатній хатній-сімейній роботі 4,4 години, а чоловіки 1,7 годин.

І ось Goldman Sachs Group діє. В Давосі було заявлено, що компанія не буде обслуговувати в США ІРО компаній, в яких немає жінок директорів чи представників меншин.

Важливо відзначити, в Goldman з 11 директорів - чотири жінки, але основна виконавча команда залишається в основному чоловічою (з 34 людей в управлінському комітет банку, лише вісім жінок). 

Це краще, ніж 19-відсоткове представництво жінок у вищій команді Morgan Stanley з 16-ти осіб, але гірше, ніж у Citigroup та Bank of America, де жінки складають 31% членів своїх управлінських комітетів. Операційний комітет JPMorgan Chase з 12 осіб має рівну кількість чоловіків і жінок.

5. Загрози кібербезпеки та скандал зі зламом телефонів через контакт з корон-принцом Саудівської Аравії

Згідно з доповіддю про глобальні ризики Всесвітнього економічного форуму за 2020 рік, кібератаки - на другому місці серед ризиків, які найбільше викликатимуть занепокоєння у бізнесу в усьому світі протягом наступних 10-ти років. Кібератаки на критичну інфраструктуру, оцінені п'ятим найбільшим ризиком у 2020 році, - стали новим нормальним явищем у таких галузях, як енергетика, охорона здоров'я та транспорт.

Тому кібербезпека була останні роки в порядку денному в Давосі, і ось цього року додався ще й особистий аспект. 

У перший день форуму розгорівся скандал. Телефон Джеффа Безоса, засновника Amazon і одного з найбагатших людей світу, був зламаний корон-принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом.

Найцікавіше - багато з присутніх в Давосі ТОПів контактували з принцом Мухаммедом під час поїздки, коли він зустрівся з Безосом. Серед них: Стівен Мнучін, американський банкір, Тім Кук, СЕО Apple, та Сатья Наделла, СЕО Microsoft. 

+ 1 новина

Білл Гейтс, Річард Бренсон з Virgin, Безос та засновник Alibaba Джек Ма внесуть 1 млрд у новий венчурний фонд для інвестицій у технології та інновації у зеленій енергетиці.

Breakthrough Energy Ventures планує інвестувати гроші протягом 20 років і буде використовувати довгостроковий підхід до підтримки дешевих та надійних джерел енергії, на відміну від багатьох попередніх фондів, які очікували прибуток з інвестованих проектів протягом кількох років.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости