UA

Украина ратифицировала свободную торговлю с Израилем. Это важно?

Украина ратифицировала свободную торговлю с Израилем. Это важно?

член наблюдательных советов Центра Trade +, TechUkraine, SheExports и Укргидроэнерго, экс-заместитель министра экономического развития и торговли - торговый представитель Украины
12.07.2019, 11:12

Соглашение открыло украинскому бизнесу и производителям рынок с почти 9 млн потребителей (укр.)

Верховна Рада України вчора, 11 липня, ратифіковала Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем. 

Чому це важливо?

Бо угода створює нові можливості для українського бізнесу та виробників товарів, відкриваючи ринок Ізраїлю.

1. Ізраїль входить до топ-20 ринків у фокусі для України в Експортній стратегії.

2. Ізраїльський ринок – багато імпортує. Це майже 9 млн споживачів.
У 2017 році імпорт товарів склав $77,1 млрд. На сьогодні Угода - це, в першу чергу, нові можливості для українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції. А відтак - зростання українського експорту.

3. Ринок Ізраїлю є досить закритим ринком з високими ввізними митами, зокрема, для сільськогосподарської продукції. Тому ця Угода відкриває можливості і конкурентні переваги для українських експортерів, скасовуючи 80% ввізних мит для промислових товарів. На решту товарів — встановлені перехідні періоди.

4. Український експорт до Ізраїлю зростає. У 2018 році експорт товарів і послуг склав $777 млн, а експорт товарів - $580 млн. За три місяці 2019 року експорт товарів до Ізраїлю склав $192,2 млн і збільшився на 7,4% або на $13,2 млн. В експорті з України до Ізраїлю з’явилося 229 товарних підпозицій (нові) - це додаткові $13,0 млн експорту товарів. Серед нових: двигуни турбореактивні, соєві боби, макуха, відходи виробництва крохмалю, солод, висівки, гербіциди. 134 товарні підпозиції продемонстрували зростання.

5. Очікуємо збільшення інвестицій з Ізраїлю в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення виробничих потужностей для експорту в Ізраїль. Ці інвестиції означають модернізацію підприємств, нові робочі місця і загальне поліпшення рівня життя українців.

6. Угода дасть "зелене світло" для кооперації українських та ізраїльських підприємств у багатьох сферах: high-tech, інжиніринг, переробне обладнання для харчової промисловості тощо.

7. Трикутник Україна – Ізраіль – ЄС та участь у Конвенції Пан-Євро-Мед дозволить використовувати принцип діагональної кумуляції для преференційної торгівлі у трикутнику Україна – Ізраїль – ЄС. Це створює додаткові можливості для експорту на ці ринки та участі в глобальних ланцюжках доданої вартості.

8. Також угода передбачає оподаткування товарів відповідно до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення.

Тому зараз потрібно працювати всім щоб нові можливості, які створює Угода, перетворились на нові контракти, поставки та валютні надходження в Україну, бо експорт - це двигун економіки!

Джерело - блог автора

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости