UA

Законопроект о локализации: пока не вижу экономического обоснования его введения

Законопроект о локализации: пока не вижу экономического обоснования его введения

член наблюдательных советов Центра Trade +, TechUkraine, SheExports и Укргидроэнерго, экс-заместитель министра экономического развития и торговли - торговый представитель Украины
08.07.2020, 13:39

При разработке законопроектов, авторы должны анализировать экономическое влияние их введения. Не вижу такого анализа по законопроекту №3739 (укр)

Почитала різні заяви і публікації щодо законопроєкту 3739 "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі", а простими словами - про локалізацію. Декілька думок щодо економічної стратегії України, торговельної політики, угод СОТ та Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС.

Про порушення, виключення та гнучкість

Будь-які заходи в міжнародній торгівлі, які запроваджуються, повинні:

- мати дуже чітке економічне обгрунутвання, в тому числі оцінку впливу на економіку України;
- має бути розуміння, як ці заходи сприяють досягненню цілей, закріплених в економічній стратегії та торговельній політиці (якщо, звісно, стратегія і політика є);
- має бути чітко зазначено, якими винятками міжнародних угод керуємось при їх запроваджені, та описано відповідності заходів та обставин їх запровадження;
- має бути строк застосування таких заходів;
- чітко комунікуватись нашим торговельним партнерам.

Тому не варто сліпо кричати "про порушення угод" чи навпаки говорити, що угоди чогось не дозволяють, так як і говорити,  що все дозволено. Наголошую ще раз, потрібна економічна логіка, правильні інструменти та аргументація.

При запроваджені будь-яких заходів, слід аналізувати економічний вплив запровадження законопроєкту.

Це окрема і складна рообота, яка обов'язково має проводитись як авторами законопроекту, так і провідними think-tanks.

Ідеально було, якби її проводили в рамках розробленої і затвердженої економічної стратегії та торговельної політики (тоді можна аналізувати і кумулятивний ефектт заходів, як вони сприятимуть досягненню місії і цілей закладених в стратегії).

На жаль, не бачу такого аналізу в пояснювальній записці до законопроєкту 3739. Вже починають зявлятись аналізи від think-tanks.

Щодо Угоди СОТ та Угоди ПВЗВТ з ЄС

Насамперед, дійсно ці угоди місять положення, що забороняють запровадження різних обмежувальних заходів. Проте, ці угоди також містять винятки з цих правил.

Тому вкрай важливо розуміти, чи відповідають заходи або обставини їх впровадження закріпленим виняткам, та відображвати відповідну аргументацію у законопроєктах, пояснювальних записках та супровідних документах. А також комунікувати цю агрументацію нашим торговельним парнерам.

На жаль, в законопроекті  про локалізацію та пояснювальній записці до нього, не відображено винятків, на які опираються його автори, як і аргументації щодо їх застосування.

Зверну увагу на наступні положення угод:

- статтю XXI ("Винятки з міркувань безпеки") GATT 1994, статтю XIV bis GATS, статтю XXIIII GPA та статтю 23 TRIPS Agreement.
- п. 23.2 Домовленості про правила та процедури вирішення спорів (в рамках СОТ)
- стаття 472 Угоди про асоціацію Україна - ЄС.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости