UA

Приватизация отеля Днепр - пока рано праздновать победу

Приватизация отеля Днепр - пока рано праздновать победу

заместитель исполнительного директора Центра экономической стратегии
16.07.2020, 12:34

Аукцион по продаже отеля Днепр выиграла неизвестная компания из Броваров. Цена вопроса - 1,111 млрд. Победа ли это и откуда у покупателя деньги (укр)

Вчора пройшла найгучніша приватизація останніх років – на аукціоні продали столичний готель Дніпро, розташований у серці Києва на Європейській площі. Ціна продажу перевищила мільярд гривень - (1 млрд 111 млн 111 тис. 222 грн 22 коп. - Ред.), за об’єкт змагалися 29 покупців.

Прозорі аукціони з приватизації та оренди майна, про які так довго говорили й писали, вже почали виправдовувати себе та приносити користь платникам податків. Велику роботу було також зроблено, щоб надати потенційним покупцям вичерпну інформацію про готель, – це також важливо, щоб залучити до аукціону якомога більше зацікавлених інвесторів і таким чином підняти ціну.

Але пересічних українців як завжди хвилює питання – це зрада, перемога чи боротьба триває?

Ціна у 1,1 млрд гривень або $41 млн відповідає вартості приблизно у $220 000 за номер (саме за ціною за номер, зазвичай, порівнюють угоди з купівлі-продажу готельної нерухомості). 

У Лондоні, на найбільш активному європейському ринку, минулого року середня ціна за готельний номер склала 303 000 фунтів стерлінгів або $382 000 за даними агентства Knight Frank. Ця ціна не враховує велику угоду з купівлі мережі чотирьох 5-зіркових готелів Grange hotels та може слугувати для приблизного розуміння - дешево чи дорого державі Україна вдалося продати готель Дніпро. 

Дисконт до середньої ціни у Лондоні склав лише 42%, що для набагато слабшого українського ринку та ще й під час коронавірусної кризи, виглядає як надзвичайно добрий результат. В будь якому випадку, навіть найзапекліші критики не зможуть заявити, що Україна продала готель за безцінь.

Та святкувати поки зарано. 

По-перше, переможець конкурсу ТОВ "Смартленд" має протягом 30 днів перерахувати кошти, а результати аукціону – вистояти в потенційних оскарженнях. 

По-друге, згідно з новим законодавством України, в країні діють правила фінансового моніторингу – компанія-покупець при переказі коштів повинна показати банку своїх кінцевих власників та пояснити походження такої суми грошей. З цим можуть виникнути проблеми. Компанія Смартленд зареєстрована у Броварах Київської області, вона не має широко відомих власників чи репутації на готельному ринку.

Тож можна зробити висновок, що прозорий продаж та якісна домашня робота з презентації об’єкту, дійсно приносять найкращу ціну, але поки що з відкорковуванням шампанського краще почекати, поки угоду не буде остаточно закрито. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
распну мальчика
Киев Слава Украине
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости