От $10 млрд до нуля: сколько Украине может стоить земельная реформа. Исследование
Два ведущих эксперта агросферы Олег Нивьевский и Клаус Дейнингер создали модель - сколько Украине принесут разные варианты земельной реформы (укр.)
Тетяна Павлушенко

Науковці Олег Нів'євський, доцент Київської школи економіки, та
провідний економіст Світового банку, оцінили різні сценарії відкриття ринку землі в Україні. Їх вердикт - найкращий сценарій для економічного розвитку – із мінімальним набором обмежень, фінансовою підтримкою малих сільгосппідприємств з метою покращення доступу до капіталу та підвищення їхньої продуктивності. Згідно цього сценарію, додатковий середній річний приріст ВВП України впродовж наступних п'яти років може досягати 1,9%.Мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення діє в Україні з 2001 року. Його масштаб вражає (див. статті 1, 2). Під мораторій підпадає близько 70% території та 16% населення України, які не можуть вільно розпоряджатися своєю власністю. Більшість таких власників проживає у сільській місцевості та є похилого віку.
Дискусії щодо скасування мораторію та його майбутньої моделі все ще тривають, і збільшується політична підтримка його скасувати.
Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку