Земля, политики и СМИ: кто топил за земельную реформу, а кто топил реформу


13 листопада Верховна Рада прийняла законопроєкт про реформу ринку землі, який передбачає скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель. Майже п'ять годин точилася дискусія у Верховній Раді. В результаті - закон у першому читанні підтримали 240 народних депутати, проголосували проти - 52 нардепи, утрималися - 57.
Дискусія у медіапрсоторі почалася набагато раніше і продовжується зараз. Для того, щоб дослідити, як вплинули медіамеседжі щодо відкриття ринку землі на думку мешканців великих міст, аналітична агенція Corestone Group та проєкт Gradus Research провели дослідження.
Частина перша. Як про землю говорили у ЗМІ
Починаючи з 1 листопада й до прийняття закону, медіапростір щодня поповнювався інформацією та думками стосовно реформи землі — думки експертів та політиків, аналітика, прогнози та новини з Верховної Ради, реакція ЄС.
Публікації та сюжети мали не тільки нейтральний тон висвітлення інформації. Позитивні та негативні меседжі були представлені у більшості загальнополітичних видань та каналів. Що могло прямо чи опосередковано впливати на формування думки про реформу у громадян.
Попри те, що за період дослідження кількість матеріалів в Інтернеті значно перевищувала кількість сюжетів на телебаченні (10 049 матеріалів проти 337 сюжетів відповідно) - саме сюжети на телебаченні зібрали 93% усіх охоплень з питання земельної реформи. Інтернет приніс темі лише 7% охоплення аудиторії.