UA

Не Косюку и Бахматюку. Кому достанутся аграрные госденьги в 2020

Не Косюку и Бахматюку. Кому достанутся аграрные госденьги в 2020

экс-заместитель министра аграрной политики и продовольствия Украины
17.09.2019, 19:23

Правительство отменило дотации большим агропредприятиям в пользу поддержки фермеров. Нужно ли вообще реформировать систему господдержки АПК? (укр.)

Уряд скасував дотації великим агропідприємствам на користь підтримки фермерів на 2020 рік, 4,4 млрд грн спрямують на компенсацію відсотків по кредитах (до речі, чи порахував хтось, скільком фермерам, і на який обсяг кредитів цієї суми компенсації вистачить?). Тому що насправді, якщо лише ці 4,4 млрд грн передбачені в проекті бюджету-2020 на підтримку АПК, тоді це точно не про "скасування дотацій великим на користь малим", і не потрібно маніпулювати такими речами з нашими агровиробниками.

Чому?

Тому що лише в 2018 році і лише за програмами підтримки тваринництва велика кількість МСБ і сімейних фермерських господарств (ФГ) отримала кошти на розвиток свого бізнесу. Наприклад, 188 ФГ отримали 16,3 млн грн дотації за утримання 23 000 корів; 66,7 млн грн – спрямовано на компенсацію відсотків та вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів; 1 276,7 млн грн. – спрямовано на часткове відшкодування вартості 51 об’єкта, з яких п’ять ФГ.

При цьому ми мали 20 проектів у скотарстві, 16 – у свинарстві, 13 – у птахівництві та 2 – з переробки продукції. І це переважно були ті самі середні і малі підприємства. Те ж саме відбувалось в садівництві чи виноградарстві.

Чи потрібно було реформувати систему держпідтримки? 

Так. Однозначно. Я вже давно говорила і про перехід на KPI для її отримувачів, і МінАПП починало перенаправляти програми держпідтримки на вибудову ланцюгу доданої вартості для малих виробників і кооперативів завдяки стимулюванню переробки. Бо це наступний крок для цивілізованих ринків збуту, внутрішніх і зовнішніх. 

Тому ще раз хотілось би нагадати, що аграрна політика, як і економічна політика загалом, має бути сталою і прогнозованою для гравців ринку. Це одна з головних умов її успішності. Дуже сподіваюсь, що уряд почує позицію сектору як в цьому питанні, так і в питанні запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости