Позиціонування і маркетинг для нарощування ефективного виробництва агропродовольчої продукції значать не менше, ніж сама якість продукту. І тут мова йде як про великі транснаціональні компанії, так і про малих фермерів. Особливо - про останніх, адже, насправді, у великій кількості виробничих ніш, малі фермери з економічної точки зору є абсолютно конкурентними. І питання щодо підвищення рівня прибутковості часто постає не етапі збуту. І це є найкритичнішою точкою саме для мікровиробника.

Я недарма завжди наголошую на тому, що, починаючи свою діяльність як фермер, варто відразу зрозуміти, хто саме буде покупцем вашої продукції, який ринок буде для вас у фокусі, і як саме ви будете просувати і позиціонувати свій продукт.

Базовими для підвищення рівня прибутковості і стабільності невеликого аграрного бізнесу на сьогодні у будь-якому сегменті є орієнтація на створення продукту з доданою вартістю та формування стійких взаємозв’язків з потенційними та існуючими споживачами. Фермерський маркетинг включає в себе всі зусилля від доведення продукту, наприклад, свіжих ягід чи фруктів до належного товарного вигляду (калібрування, сортування, професійна упаковка, а не "бананки") до, при бажанні і наявних можливостях, професійного підходу у виборі назви продукту чи бренду, так і у розробці пакування чи привабливої етикетки для готового продукту, наприклад, сиру чи джему.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку