Кто победил в нефтяной войне?

Кто победил в нефтяной войне?

эксперт Центра Разумкова
10.04.2020, 15:05

США снова показали свое огромное влияние на мир. Для урегулирования нефтяного кризиса, Дональду Трампу понадобилось сделать всего два звонка (укр.)

Учора була досягнута домовленість про скорочення добового видобутку нафти на 10 млн барелів. Це безпрецедентне зменшення, адже складає 10% від світових поставок чорного золота.

Нафтову кризу врегулював президент США Дональд Трамп. Двома дзвінками. Це безсумнівно компенсує його пасивну позицію в питаннях протидії короновірусу та суттєво закріпить позиції в майбутніх президентських перегонах.

Читайте нас в Telegram: проверенные факты, только важное

Цьому сприятимуть два фактори.

1. Виведення активів Роснефти з Венесуели - вартість $4 млрд. Фактично такий крок нівелює аргументи опонентів, щодо співпраці Трампа з Путіним.

2. Захист інтересів американських нафтовидобувних компаній в умовах кризи. І тут Трамп отримає додаткову підтримку не лише від капіталістів, але й від сотень тисяч співробітників галузі.

Між іншим, половина зобов’язань по скороченню видобутку припадає на країни, що не входять в ОПЕК. Це США, Бразилія та інші країни G20. Домовленості триватимуть, адже в середньостроковій перспективі на фоні пандемії слід очікувати падіння обсягів споживання нафти більше 20% від світового попиту.

Але вже сьогодні очевидно, що події нинішньої нафтової кризи це завершальна стадія змагання ручного регулювання виробництва з ринковими механізмами.

Читайте також - Як Білорусь викрутила руки Росії в суперечках про ціни на нафту

Стратегія, яка була впроваджена ОПЕК від 1973 року, розширила вплив організації в якості картелю. Після цього глобальний ринок нафти працював на основі структури, що полягає у взаємодії нафтовидобувних країн та держав-споживачів.

Сланцева революція фактично зруйнувала цю структуру, при якій нафтовидобувні країни штучно регулювали виробництво для стабілізації кон'юнктури ринку. Збільшення виробництва сланцевої нафти траснформувала США одночасно у найбільшого в світі споживача та виробника нафти. Причому, збільшення або зменшення видобутку сланцевими компаніями відбувається на розсуд ринку.

Тому переможе звісно конкуренція.

Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости