UA

Северный поток-2: регулятор ФРГ непоколебим, но судьба потока зависит от США

Северный поток-2: регулятор ФРГ непоколебим, но судьба потока зависит от США

советник министра энергетики Украины
15.05.2020, 21:02

Немецкий регулятор не вывел Северный поток-2 из-под правил газовой директивы ЕС. Nord Stream 2 AG с этим не согласен. Что с этого Украине (укр.)

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило у звільненні російського газопроводу Північний потік-2 від правил газової директиви Євросоюзу. Чи повністю воно блокує Північний̆ потік-2, і чому воно таке важливе?

Рішення німецького регулятора стосується правил його функціонування у випадку завершення будівництва.

Якщо точніше, воно означає, що на проект Північний потік-2 на німецькій території мають у повній мірі поширюватися правила оновленої газової директиви ЄС.

Це, в першу чергу, розділення функцій. Одна компанія не може бути постачальником та транзитером газу.

За російським законодавством, Газпром користується монопольним правом видобувати та експортувати газ. Отже, це рішення може спонукати Росію таки наблизитися до європейських норм функціонування газового ринку та провести анбандлінг Газпрому.

Крім того, одна компанія може користуватися не більше ніж 50% потужностей трубопроводу. До решти 50% власник повинен надати вільний доступ іншим компаніям. Що складно уявити, оскільки "вхід в трубу" є лише на території РФ.

Отже, у такому випадку, навіть якщо проект буде завершено, Росія зможе використовувати його проектні транзитні потужності (55 млрд куб. м на рік) тільки на половину.

Звісно, компанія Nord Stream 2 AG має ще місяць, щоб подати апеляцію на рішення німецького регулятора. І вона вже заявила, що скористається цим правом.

Але ми розраховуємо, що аргументи про неможливість застосування звільнення, будуть такими ж переконливими для німецької феміди, як і для регулятора.

Втім, збереження транзитної ролі України все ще під питанням. Якщо трубопровід буде добудовано, наш транзит з високою ймовірністю буде дорівнювати нулю.

Саме тому, санкції США мають зараз вирішальне значення для блокування будівництва потоку.

Як відомо, російський трубоукладчик Академік Черський вже зайшов у німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний центр Nord Stream 2 AG та зберігаються матеріали для завершення будівництва.

Наші американські партнери запевняють, що Газпрому не вдасться задіяти свій флот, без ризику для всієї компанії та її акціонерів потрапити під жорсткі санкції США.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости