В такому разі, керуємося Законом України 324/95-ВР від 15 вересня 1995 року. 

Відповідно до ч.7 ст.20 закону, до початку туристичної подорожі кожна із сторін договору на туристичне обслуговування може вимагати внесення змін до цього договору або його розірвання у зв'язку із зміною істотних умов договору та обставин, якими вони керувалися під час укладення договору.

Зокрема, у разі погіршення умов туристичної подорожі, зміни її строків.

Подписывайтесь на рассылки Liga.net - только главное в вашей почте

Відповідно до ч.8 ст.20 закону, туроператор (турагент) зобов'язаний повідомити туриста про таку зміну обставин не пізніш як через один день з дня, коли йому стало відомо про зміну обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування, та не пізніш як за три дні до початку туристичної подорожі. 

В такому разі у туриста є можливість відмовитися від виконання договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту) або внести зміни до договору, змінивши ціну туристичного обслуговування. 

Оскільки строки туристичної подорожі змінились, тобто змінились істотні умови договору, відповідно до ч.8 ст.20 закону, туроператор (турагент) зобов’язаний надати туристу можливість відмовитись від договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту). Зобов'язаний, навіть, якщо сталось виверження вулкану Ейяфьятлайокудль

Читайте також - Рік перший: чому епоха бідності не закінчилася, але її кінець почався

Турист жодним чином не є стороною, на яку покладаються наслідки неспроможності туроператора повернути кошти, які ним сплачено третім особам. 

Тривалі обставини непереборної сили - підстава для розірвання договорів майже у всіх правових системах світу (навіть десь на Мальдівах). 

Тому туроператор має можливість:

  • і розірвати договори з третіми особами, і, зрештою, повернути свої кошти;

  • чи скористатися чудовою опцією та перенести дати, які продали іншим туристам;

  • вчинити інші дії, але 

Не за рахунок коштів туристів і не покладаючи на туристів ці витрати. 

Тому, просимо відповідно до ч.8 ст.20 Закону України "Про туризм" розірвати договір без відшкодування шкоди туроператору (турагенту) та повністю повернути всі кошти за ненадану послугу.