Sotheby’s и Christie’s: Зачем французам покупать аукционные дома

Квиток до вищої ліги філантропів світу, як писала Христя Фрілянд у "Плутократах", залежить значною мірою і від активів/проектів/благодійності у сфері мистецтва - від меценатства та патронажу національних культурних інституцій до створення власних масштабних музеїв, відкритих для публіки (музей фонду Louis Vuitton Бернара Арно в Парижі, Bourse de Commerce — Pinault Collection в Парижі, PinchukArtCentre у Києві). Імідж та репутація поціновувачів мистецтва серед мільярдерів заслуговує поваги і вартує вкладених сум.
Придбання аукціонного дому Sotheby’s французьким медіамагнатом Патріком Драі - цікаве та тенденційне явище, яке варто розглядати у площині як внутрішніх процесів у середовищі французького бізнесу, так і динаміки глобального арт-ринку. Чому саме французи задають цю моду і що їм це дає?
По-перше, Франція славиться не лише плеядою філософів та культурних діячів різних епох, винятковими колекціями музеїв, високою модою, авторським кіно, а й тим, що з ХІХ століття Париж став центром тяжіння та ведення справ для важковаговиків на ринку мистецтва - арт-дилерів та їх могутніх імперії: Джозеф Дювін, династія Вільденштейнів та Розенбергів, Поль Дюран-Рюель, Воллар та Канвайлер, які не лише розвивали ринок, а й ставали тими, хто підтримував авангардні течії мистецтва. Тому не дивно, що тяглість традиції продовжується і розвивається в сучасних умовах: тепер два французи - Патрік Драі та Франсуа Піно - сконцентрували у своїх руках найбільш елегантні та амбіційні бренди в арт світі - Sotheby’s та Christie’s, які володіють понад 80% ринку витворів мистецтва, вартість яких перевищує $1 млн.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.