Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту
![Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2022/11/25/20221125010703-6768.jpeg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Після останньої ракетної атаки лише 30% споживачів столиці мають світло у домівках. У напівтемряві доведеться жити кілька днів – виконавчий директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук обіцяє світло лише 2 – 3 години на добу. Поки тривають відновлювальні роботи, до боротьби з блекаутом підключився місцевий бізнес.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Українські компанії, що встигли забезпечити свої точки продажу генераторами, продовжують працювати без електрики, але тепер – ще й дають енергію усім охочим.
Кореспондент LIGA.net пройшовся вулицями одного зі спальних районів Києва і на власні очі побачив, як бізнес витягає українців з темряви та інформаційного вакууму.
![Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту](https://www.liga.net/images/general/2022/11/24/20221124232254-7331.jpeg)
Одним з таких місць із доступом до інтернету стала точка мережі Rozetka. Довкола її магазину та всередині ввечері 24 листопада зібралися десятки людей, які прийшли сюди у пошуках Wi-Fi.
Підключившись до інтернету, люди переглядають новини, переписуються у месенджерах, читають книжки.
"І так – в усіх магазинах", – запевняє один із працівників. Ситуація справді така сама у іншому магазині мережі, пересвідчився журналіст LIGA.net.
Не менш живим і велелюдним є вхід до супермаркету Сільпо. Він допомагає не інтернетом, а живленням. Буквально всі розетки тут зайняті підключеними гаджетами. Відвідувачі заряджають телефони, павербанки, ліхтарики на акумуляторі. Від деяких розеток відімкнули додаткове обладнання. Тепер там стоїть стілець, на якому сидить відвідувачка з телефоном.
![Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту](https://www.liga.net/images/general/2022/11/24/20221124232256-2030.jpeg)
Також у залі розкинуто переноски на кілька входів, біля яких збираються по кілька людей. Частину переносок принесли самі гості магазину, розповідає менеджер цієї точки Сільпо. Магазин працює від генератора у режимі енергозбереження.
Іноді виникають суперечки. Це стається тоді, коли в одну переноску вмикають занадто багато зарядок. Це може спричинити пожежу, попереджає працівник магазину.
Так само електроенергію охочим дають у відділенні Нової пошти. У тихому залі з приглушеним світлом стоїть переноска, до якої під'єднано п'ять пристроїв. До того ж сама пошта не працює через відсутність інтернету. Але забезпечити людей світлом – було обов'язком:
"Було внутрішнє розпорядження, якщо люди просять зарядити телефони, не відмовляти", – пояснює працівник пошти.
![Куди піти, коли відключили світло. Або як бізнес рятує киян від блекауту](https://www.liga.net/images/general/2022/11/24/20221124232251-6099.jpeg)