UA
02.04.2021, 10:25

Дышат в затылок: 6 конкурентов, которые мечтают обогнать Tesla. У кого получится?

У вересні 2020 року Tesla отримала перше місце у рейтингу найдорожчих автокомпаній планети.

У 2020 році акції Tesla здорожчали на 743%, а капіталізація перетнула позначку у $800 млрд. Тож не дивно, що успіх компанії Ілона Маска прагнуть повторити чи навіть перевершити все більше конкурентів – від автомастодонтів до амбіційних стартапів.

У кого більше шансів? 

1/6

Volkswagen

Німецький автомобільний гігант Volkswagen за підсумками 2020 року продав 9,3 млн автомобілів (друге місце у світі). З них машин на електротязі минулоріч продали 231 600 штук (у Tesla цей показник у понад вдвічі більший), однак вражає динаміка німецької компанії: це на 214% більше електрокарів, ніж у 2019 році. 

У 2020 році європейський ринок електромобілів зріс удвічі та став найбільшим у світі, випередивши США і Китай. Й тут Tesla втрачає позиції, пише The Wall Street Journal: VW 2020 року обігнав на ньому компанію Маска. Ринкова частка Tesla у Європі минулоріч знизилася з 31% у 2019-му до приблизно 13%. 

Всередині березня Volkswagen оголосив про амбітні плани: до кінця року поставити 1 млн електричних авто та перегнати Tesla, до 2025 року стати лідером на світовому ринку електромобілів. 

Загалом у найближче десятиліття VW обіцяє запустити близько 70 моделей електромобілів (20 – вже у розробці) та довести частку електрокарів в обсязі продажів на території Європи до 60%.

Після оприлюднення цих планів 17 березня Volkswagen вперше за шість років став найдорожчою компанією Німеччини: капіталізація зросла на 25%, до 136 млрд євро, акції лише за день підскочили на третину. 

Bloomberg вже назвав план VW "наймасштабнішим і найбільш рішучим" з усього, що коли-небудь намагалися зробити традиційні автовиробники, а також порівняв німецького виробника з Samsung, який свого часу влаштував подібну боротьбу з Apple за ринок смартфонів. 

Та чи вийде в німців посунути Tesla з першого місця? Аналітики UBS Group AG, проаналізувавши доповідь WV, вважають, що так, передає CNN. За їхніми розрахунками, вже у 2022-му німецький автогігант зрівняється за продажем електромобілів із Tesla, а до 2025-го випередить її на 300 000 (2,6 млн проти 2,3 млн) машин на рік. Тож, на думку експертів UBS, інвестори недооцінюють швидкість, з якою VW наздоганяє Tesla.

Читайте також: Самые ожидаемые авто 2021 года. Новые Kia, Hyundai, BMW и самый доступный электрокар ЕС


корреспондент LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Теги: Volkswagen, tesla, xiaomi, ford
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости