21.11.2020, 11:25

Почти полетели! 8 прототипов летающих авто, готовых ко взлету – фото

На початку листопада літаючий автомобіль PAL-V Liberty отримав дозвіл на пересування дорогами загального користування від Управління транспортних засобів Нідерландів – зараз йому дозволено легально пересуватися дорогами всього ЄС.

Це перша офіційна сертифікація подібних авто в світі. Які ще прототипи літаючих авто вже найближчими роками можуть стати звичним транспортними засобами? 

LIGA.net знайшла ще сім прикладів.

1/8

PAL-V Liberty

Автівку-гвинтокрил презентували ще під час Женевського салону 2018 року, але лише зараз концепт випустили на дороги як "першу у світі серійну літаючу модель".  

Щоб запустити автівку в повітря, потрібна злітна смуга довжиною 180-330 м. Для посадки достатньо вільної ділянки площею 30 кв.м. На розгін до 100 км/год авто знадобиться всього 9 секунд.

На автоматичний перехід у режим польоту та навпаки машині потрібно 5-10 хвилин. У небі PAL-V Liberty летить на висоті до 3500 м, розганяється до 180 км/год, пального у 100-літровому баці вистачить на 4,3 години польоту – за таких умов авто здатне здолати відстань у 1315 км. 

Та поки що законно літати над небом ЄС PAL-V Liberty не може, лише їздити – виробник чекає на сертифікат Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA). 

Але це не зупиняє охочих інвестувати в новинку. Згідно з даними PAL-V, компанія вже отримала 30 попередніх замовлень на придбання моделі. Цінник на авто стартує з $399 000, а за версію Liberty Pioneer Edition доведеться віддати $599 000.


корреспондентка LIGA.net, раздел Бизнес
Уляна Букатюк
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости