UA

СБУ больше не будет доить бизнес?Есть риск, что просто заменят табличку на дверях отдела К

СБУ больше не будет доить бизнес?Есть риск, что просто заменят табличку на дверях отдела К

нардеп, фракция Голос, член комитета ВР по правоохранительной деятельности
28.01.2021, 21:35

Рада приняла законопроект о реформе СБУ. Все обрадовались. Особенно бизнес. Но пока рано. Если не исправят некоторые моменты, все останется как прежде

Сьогодні Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект №3196-д про реформу Служби безпеки України. Це перший крок до реформи спецслужби. 

Документ передбачає ліквідацію департаменту СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (так званий відділ "К"), зменшення чисельності співробітників з 27 000 до 17 000, часткову демілітаризацію та виключення невластивих правоохоронних функцій в СБУ.

Я голосувала за цей законопроект в першому читанні, але якщо до другого читання не буде змінено ряд надзвичайно важливих пунктів, то він так і залишиться лише дитячим кроком, а не реальною реформою СБУ.

Що потрібно змінити

1. Прибрати функцію слідства. 

СБУ має стати класичною спецслужбою, а не черговим правоохоронним органом, через який "зливають" справи і кошмарять бізнес. Вони мають не розслідувати корупцію чи, скажімо, "контрабанду", а ловити шпигунів та терористів. 

Ліквідацію слідства передбачено в проекті через чотири роки, але вже зараз на всіх робочих групах ми чуємо, що інші правоохоронні органи не в змозі перебрати на себе такий величезний вантаж справ, тому слідство нікуди не зникне.

2. Зменшити кількість співробітників. 

Але не за рахунок виведення поза штат працівників спецсадочків для дітей сбушників, чи людей, які працюють в їх спеціальних сбушних санаторіях. 

Кількість потрібно зменшувати за рахунок ліквідації антикорупційного департаменту та контррозвідки в економіці (це якраз ті, які найбільше "доять" бізнес). Але на жаль від цієї економічної контррозвідки ніхто відмовлятися не збирається. 

Тепер вони будуть називатися не контррозвідкою в економіці, а табличку поміняють (за наш з вами кошт на всіх будівлях) на "департамент захисту об'єктів критичної інфраструктури".

3. Знову намагаються собі повернути контроль над всією прослушкою в Україні (хоча таку можливість дали Нацполіції, ДБР та НАБУ).

4. В редакції законопроекту до першого читання впихнули розширення можливостей тиску на бізнес через "запити" та "застереження" СБУ. 

Запитати вони можуть будь-що, навіть без відкриття кримінального провадження. Просто рай для тих, хто любить "подоїти" бізнес.

5. Ну як звичай, – закриття електронних декларацій всіх сбушників, а не лише розвідників.

Оригінал

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Junior SEO-спеціаліст
Киев Ligamedia
Manual QA Engineer
Киев Ligamedia
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости