UA

Власть устраивает неофеодальный строй экономики Украины. Нет свобод, нет проблем

Власть устраивает неофеодальный строй экономики Украины. Нет свобод, нет проблем

преподаватель Киево-Могилянской бизнес-школы
20.02.2020, 11:15

Модель, где рынки поделены между олигархами, противоречит украинским культурным традициям. Но властям так проще управлять страной (укр.)

Коли президент України Володимир Зеленський на зустрічі з великим (переважно міжнародним) бізнесом каже: "Ми очищуємо країну від бруду", малий бізнес сприймає це на свій рахунок.

В усьому світі: і в розвинених країнах, і в тих, що розвиваються, розуміють просту річ - основні соціально-економічні функції малого бізнесу полягають у забезпеченні зайнятості, самозарадності (хто не знає такого слова, це від "сам собі дає раду", тобто сам відповідає за своє життя), створенні інфраструктури життя, боротьбі з бідністю. Але зовсім не у наповненні бюджету.

Читайте також - Зустріч бізнесу із Зеленським. Говорили довго, але чи буде пуття?

Малий бізнес заслуговує на подяку і визнання вже тим, що створює робочі місця, знімаючи людей із шиї держави і суспільства.

Багато українських політиків бачать економічну модель України іншою: ринки поділені між монополістами - олігархами та транснаціональними корпораціями, а всі робочі місця створені ними.

Цей неофеодальний лад має для них одну велику перевагу: немає вільних громадян. Всі або працюють на великих роботодавців, або сидять на соціальних виплатах від держави. Таку економіку легше адмініструвати, а головне - такою країною легше керувати.

Але така модель суперечить українським культурним і психологічним традиціям волі, незалежності, хуторянства, "садка вишневого коло хати".

Щоб запровадити таку модель, доведеться кудись подіти всіх українців (примусити до еміграції?) і завезти когось іншого.

Врешті, найбільш інноваційний і сталий розвиток ми бачимо саме там, де є схожі культурні традиції: США, Велика Британія, Німеччина, Північна Італія, Франція, Ізраїль, Швейцарія, Скандинавські країни.

Читайте також - Економіку України дуже недооцінюють. Все тільки починається

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости