UA

Grammarly, ФОПы, диджитализация и политическая "факинг отрасль"

Grammarly, ФОПы, диджитализация и политическая "факинг отрасль"

управляющий партнер коммуникационной группы PlusOne
11.10.2019, 16:02

Почему текущие действия новой власти - совсем не о превращении Украины в "страну стартапов" (укр.)

Український технологічний стартап Grammarly оцінили у мільярд доларів. Є привід для гордості та радості. Команда засновників-українців молодці. Створили компанію світового рівня, продовжують активно рости та заробляти гроші.

Правда, компанія ця - не українська, а лише має засновників в Україні та офіс розробки. Юридично вона знаходиться "десь там" за кордоном. І колись, якщо акціонери вирішать її продати, податки будуть теж сплачені "десь там".

Читайте также - Украинский стартап Grammarly - новый единорог. Что о нем известно

Тобто, єдина користь, яку отримає Україна в цій історії, – це податки із зарплати кількох сотень людей, які працюють в українському офісі, і приклад для натхнення іншим українським підприємцям. І вони теж будуть засновувати компанії не в Україні. І це історія не лише про Grammarly.

Є Petcube, Gitlab, Bitfury та десятки інших успішних українських стартапів. Замість того, щоб створити умови для того, аби українські ІТ-підприємці реєстрували компанії в Україні, вносяться зміни до законодавства, які фактично нічого не змінюють.

На жаль, нинішня влада (як і попередня) не дуже переймається перспективами перетворення України на "країну стартапів", хоча ми маємо для цього всі передумови.

Попри те, що ще в травні президент назвав політику "факінг галуззю", яка заважає розвитку української ІТ-індустрії, за пів року нічого не змінилось.

Читайте также - Налоговый кодекс - проблема №1 в экономике Украины. Блиц-интервью с Иваном Миклошем

Нове законодавство щодо ФОПів замість того, щоб створити умови для корпоратизації в Україні як українських стартапів, так і великих ІТ-аутсорсерсів, насправді, консервує ситуацію ще на багато років.

Ми любимо хвалитись своєю ІТ-галуззю, але чим український айтішник, який працює на американського замовника, відрізняється від українського будівельника, який працює на будівництві в Польщі? Обидва є заробітчанами в класичному розумінні. Єдине, що айтішник фізично сидить в Україні, але плоди його праці та податки отримує інша країна.

Читайте также - ФОПы - Хроника большого спора. Все значимые аргументы за и против

Звісно, справа не лише в податковому законодавстві, є ще суди, правоохоронні органи, і, навіть, банальне бажання, щоб діти жили у безпечних умовах.

Але держава повинна демонструвати своє прагнення створити умови, щоб найталановитіші українці жили і працювали в Україні. І щоб їм не заважала політична "факінг галузь".

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости