17.04.2021, 12:00

Конец истории или вторая жизнь? 5 зданий, которые Киев потерял за полгода – фото

В Києві зареєстровано понад 2000 пам’яток архітектури та культури. Ще більше старих будівель і маєтків без офіційного історичного статусу. Не кожна цінна будівля охороняється, а тому їм потенційно загрожує знищення. 

Останнім на даний момент стало знесення будинку Уткіна в центрі міста заради 26-поверхового готелю. Це не єдина пам’ятка, яку Київ безповоротно втратив.

Ми знайшли ще п'ять. 

1/5

Садиба на Саксаганського середини XIX століття

150-річна садиба родини Лошевичів знаходилась на вул. Саксаганського 76, в Центральному історичному ареалі Києва. Вона була останньою на вулиці, яка зберігалась з середини XIX століття, писав експерт з містобудування Георгій Могильний. Садиба не мала статусу пам’ятки.

За даними Дерджгеокадастру, земельна ділянка під будинком – це комунальна власність. При цьому бізнесмен Армен Варданян заявляв, що придбав цей будинок ще в 2019 році. Активісти ГО "Мапа Реновації" писали, що Варданян тільки орендував цю землю.

Подписывайтесь на LIGA.Бизнес в Telegram: только важное

У вересні 2020-го забудовник зніс садибу за один день в рамках проєкту реконструкції. Робітники не надавали документів на проведення робіт. З документів забудовник мав містобудівні умови та обмеження (МУО) від Департамента містобудування та архітектури КМДА. Такий документ передбачає тільки дозвіл на розробку проєкту реконструкції, пояснювали LIGA.net в Департаменті містобудування і архітектури КМДА.

Тепер на місці садиби планують збудувати адміністративну будівлю в п’ять поверхів. Будинок мають звести в III кварталі 2021-го.

Власник компанії-забудовника Варданян в інтерв’ю Хмарочосу заявляв, що не бачив історичної цінності у 150-річній садибі. Вона ніби знаходилась у аварійному стані й була придатна тільки до реконструкції.

Юристи Мапи Реновації вважають демонтаж садиби незаконним. Зокрема, за МУО забудовник мав дбати про стійкість і захист будинку від руйнації. 

"Від будинку нічого не залишилось, мова має йти саме про нове будівництво, фактичні дії забудовника не відповідають отриманій ним дозвільній документації. Забудовником порушені умови використання земельної ділянки", – заявили в ГО.

Також компанія мала отримати (але не отримала) дозвіл від органу охорони культурної спадщини, так як роботи ведуться коло двох пам’яток архітектури, вважають в ГО.

В Департаменті охорони культурної спадщини КМДА тоді відповіли, що забудова в історичному ареалі міста – відповідальність Міністерства культури і інформаційної політики.

Проєкт нової будівлі на Саксаганського 76 (Фото: Михайло Погарцев/Facebook)

Проєкт нової будівлі на Саксаганського 76 (Фото: Михайло Погарцев/Facebook)


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости