UA

Назад в 90-е? Закон о земле может повторить ваучерную приватизацию

Назад в 90-е? Закон о земле может повторить ваучерную приватизацию

президент Киевской школы экономики, экс-министр экономразвития и торговли
31.03.2020, 14:07

Принятие закона об обороте земли - победа. Но теперь люди, которые привыкли к серым схемам, могут скупить землю через сотни подставных лиц (укр.)

Ті, хто намагаються захистити людей і не допустити розпродажу землі через обмеження на продаж землі юридичним особам, досягнуть протилежного: великі компанії та олігархи скуплять землю через підставних осіб. Це несправедливо і економічно неефективно. 

Що потрібно зробити, щоб не допустити цього? 

Дозволити купівлю землі фірмам і компаніям з самого початку ринку, з 2021, а не з 2024 року. 

Тепер детальніше. 

Сьогодні, 31 березня 2019 року, Верховна Рада прийняла закон №2178-10 про обіг землі. Політично і концептуально - це історична подія і велика перемога прогресивних сил в Україні. 

Читайте також - Реформа року. Рада проголосувала за ринок землі. За - 259 голосів. Деталі

До вчорашнього дня, Україна була серед шести країн, в яких немає легального ринку землі. Нелегальний звичайно є. Мораторій на ринок землі був введений в 2001 році. Майже 20 років українці намагалися запустити ринок землі. Всі президенти та прем’єр-міністри пробували, навіть Юлія Тимошенко. І ось нарешті вийшло.

В той же час, обмеження які залишаються на ринку землі, роблять його обрізаним і неефективним. Перші три роки юридичні особи - компанії - не зможуть купувати землю. Але економіка побудована на компаніях. Компанії більш ефективні. Найбільша інновація в економіці за історію людства, після винаходу торгівлі і грошей, - це компанії. Компанії дозволяють людям об’єднувати фінансові, інтелектуальні та технологічні ресурси і разом створювати більше доданої вартості. Виключення компаній з ринку землі - це удар по розвитку галузі. 

В той же час, люди, які звикли до сірих схем і мають вільну готівку, зможуть скористатись новим ринком землі для накопичення великих обсягів землі. Так само як в 1990-ті певні групи людей захопили підприємства через ваучери, скупаючи їх за безцінь та використовуючи підставних осіб. 

Читайте також - Ринок землі в одній картинці. Сім головних нововведень

Цього разу, землю можуть скупити через десятки чи сотні підставних осіб, кожна з яких придбає по 100 га. Ці схеми продовжать процес концентрації контролю над землею в Україні. А тому, що такі схеми не будуть використовуватись чесним бізнесом, на ринку буде обмежена конкуренція. Значить, сьогоднішні власники землі не отримають справедливу ціну і будуть знов обмануті. А громади отримають менше податків. Це несправедливо. 

Програють всі, крім тих, хто скупить землю через підставних осіб. 

Що робити? Надати можливість юридичним особам приймати участь в ринку землі з самого початку.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости