UA

Я против локдауна выходного дня. Это не только вопрос экономики

Я против локдауна выходного дня. Это не только вопрос экономики

министр культуры и информационной политики Украины
09.11.2020, 16:31

Посмотреть фильм в кинотеатре, сходить на спектакль или послушать оперу – это настоящая эмоциональная разгрузка, которая делает людей счастливее (укр)

У зв'язку із зростанням кількості хворих на COVID-19 в Україні, Міністерство охорони здоров’я запропонувало ввести жорсткий карантин вихідного дня, коли будуть працювати лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, АЗС та ветеринарні аптеки. 

Така пропозиція викликала у суспільстві чимало обговорень і дискусій. І вони є цілком обумовленими. Локдаун вихідного дня може призвести до непоправних наслідків для сфери культури, гостинності та креативних індустрій. Сотні тисяч працюючих українців ого населення України опиняються у зоні ризику залишитися без роботи. Тобто мова йде про життя та існування людей. 

Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП країни (відповідно до розрахунків внеску культури та креативних індустрій за методологією ЮНЕСКО). І це ми говоримо лише в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики й для мікро-, малого та середнього бізнесу.

Чи позитивно позначиться закриття закладів культури на загальній статистиці захворюваності?  Ні. Адже заклади культури, очевидно, не є епіцентром для розповсюдження вірусу. Контролювати дотримання карантинних обмежень у них у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках та температурний скринінг– постійно відслідковується, дезінфікуючі засоби завжди в доступі.

Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей по виконанню санепідем вимог МОЗ, – рішення, яке нарікає державу на неминучі втрати. 

Заборона на роботу у вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій призведе до додаткового зменшення на 50% і більше і без того критичних доходів.

При цьому, якщо орієнтуватися на досвід сусідніх країн в Європі, то повний чи частковий локдаун, який обрали деякі з них, потребує економічний запас міцності країни. А в України його немає. 

До всього, ми забуваємо про зростання психологічного напруження населення. У такі складні часи переглянути стрічку в кінотеатрі, сходити на виставу чи послухати оперу – це справжнє емоційне розвантаження, яке робить людей щасливішими. 

І таку можливість потрібно залишити українцям.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости