Ми вже запустили залізничне сполучення між тими областями, де це дозволяла епідеміологічна ситуація. Наразі потяги курсуватимуть у Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській, Одеській, Херсонській, Запорізькій, а також Сумській, Вінницькій, Полтавській і Черкаській областях. Також з 4 червня поїзди почнуть їздити в Івано-Франківській, Хмельницькій, Закарпатській і Волинській областях. Щойно ситуація стабілізується й буде безпечною, збільшуватимемо кількість потягів й відкриватимемо інші напрямки.  

З 15 червня ми запускаємо внутрішні та міжнародні авіаперевезення. Конкретні графіки того, з якими країнами і коли ми будемо поновлювати роботу та авіаційне сполучення, міністерство оприлюднить окремо. Зараз активно над цим працюємо, адже багато країн уже з червня планують відкривати туристичні сезони та відповідно в’їзд для іноземців. Тому будемо синхронізувати ці процеси. 

Читайте також - Ми більше не будемо недооцінювати подорожі. Колонка Євгена Дихне, президента авіакомпанії МАУ

Насамперед, українським авіакомпаніям запропоновано відновити рейси з Туреччиною, Грецією, Ізраїлем, Чорногорією, Кіпром, Хорватією, Болгарією, Грузією, Німеччиною, Чехією та Великою Британією.    

В Європейських країнах, в залежності від ситуації та кількості випадків захворюваності на COVID-19, внутрішні авіасполучення почали відкриватися з середини травня. 

Наприклад, в Туреччині почали літати в межах країни з 26 травня, а з початку червня країна планує поетапне відновлення і регулярних міжнародних рейсів з окремими країнами ЄС і Близького Сходу. 

Велика Британія, Німеччина та Чехія (окрім аеропорту в Празі, який нині не працює) під час пандемії коронавірусу не вводили заборони на міжнародне авіасполучення, тому ми хочемо налагодити з ними зв’язок й зараз ведемо перемовини. Греція з 18 травня відновила внутрішні рейси, зовнішні кордони Кіпру та Болгарії залишатимуться закритими до 15 червня. Хорватія також відновила перельоти всередині країни, зокрема з Загреба до Дубровника та Спліта. Також почали літати міжнародні борти до Амстердаму та Франкфурта.

У Казахстані внутрішні рейси запустили з 13 травня, але, наприклад, за рекомендацією МОЗ, до міста Атирау польоти не здійснюються. В Латвії національному авіаперевізнику дозволено виконувати щоденні пасажирські авіарейси. Також між Литвою, Латвією та Естонією відновлено авіасполучення. 

Читайте також - Яким буде аеропорт та що потрібно знати пасажирам? Колонка Павла Рябікіна, гендиректора аеропорту "Бориспіль"

У ряді країн обмеження на заборони міжнародних авіаперельотів закінчилися в кінці травня – це Австрія, Румунія, Азербайджан, Словаччина, Греція, Грузія. Також повітряний простір не закривали, зокрема, Білорусь, Іран, Ірландія, Корея, Мексика та Нідерланди.  

В Естонії обмеження діятимуть до 7 червня. Болгарія, Індонезія, Ісландія, Кіпр, Коста-Рика, Люксембург, Македонія, Португалія, Єгипет, Ізраїль відкриють свої̈ повітряні ворота не раніше 15 червня.  

До кінця червня також будуть закриті кордони Куби, Таїланду та Молдови. А з липня відкриваються Домініканська Республіка, віце-прем’єр-міністр Вірменії Тигран Авінян повідомив про проведення переговорів з одним із лоукостерів щодо відновлення міжнародних перельотів з середини липня.

Також ми ведемо переговори з Чорногорією. В країні поки не оголошено дату відновлення регулярного авіасполучення. Але за офіційною інформацією це буде середина червня – початок липня, залежно від двосторонніх домовленостей та епідеміологічної ситуації.  

Деякі країни закривали міжнародне авіасполучення частково й там діють певні обмеження. Наприклад, у Канаді відкриті для міжнародного сполучення чотири аеропорти країни (Ванкувер, Калгарі, Монреаль, Торонто).    

Читайте також - Бумеранг лукавства: "культпохід" ДБР в музей Гончара сигналізує не про хороше

Світ потроху оговтується від пандемії й літаки знову повертаються в небо. Тому, зважаючи на ситуацію, Мінінфраструктури разом із українськими авіакомпаніями розглядаємо можливість відновлення авіасполучення також із Фінляндією, Швецією, Данією, США, Канадою, Литвою, Латвією, Індією, КНР, Азербайджаном, Нідерландами, Бельгією, Францією, Молдовою, Польщею, Австрією, Італією, Португалією, Албанією, Словаччиною, Казахстаном, Вірменією, Угорщиною, Єгиптом, Тунісом і ОАЕ.  

Також уряд України готується ухвалити зміни до карантинних правил, знявши заборону на в’їзд іноземних громадян. Перший крок уже зроблено - відновлено роботу прикордонних пунктів.

Наразі в уряді розглядають можливість дозволити в’їзд іноземців за умови 14-денного карантину. Чекаємо на інформацію від Міністерства охорони здоров’я. Найближчим часом вони мають надати умови в’їзду/виїзду осіб на/з України.   

І треба пам’ятати, що для будь-яких авіаперельотів, обов’язкові вимоги безпеки залишаються незмінними: масочний режим, температурний скринінг, постійна дезінфекція.   

Поки більшість країн все ще зачинені для іноземних туристів, виходом із ситуації може стати внутрішній туризм. 

Ми працюємо зараз над розвитком та модернізацією регіональних аеропортів: 

- Уже в червні плануємо завершити реконструкцію злітної смуги в Одеському аеропорту. Роботи завершені на 98%.  

- Розпочинаємо підготовку проєкту будівництва аеропорта в Мукачево. Для розвитку авіаційної інфраструктури на Закарпатті поява нового летовища вкрай важлива та очікувана. 

- Готуємо проєкт модернізації аеропорта у Дніпрі.

Разом з компанією Інститут Укрдорпроект працюємо над проєктом нової злітно-посадкової смуги. Вона має бути надійною, зносостійкою та безпечною, здатною приймати сучасні пасажирські літаки, також оснащеною сучасними системами навігації, метеорологічним і світлосигнальним обладнанням. Новий міжнародний термінал і VIP-термінал у єдиному комплексі будуватиме українська промислово-фінансова група DCH. 

- Визначаємо джерела фінансування для покращення злітної смуги у Херсонському аеропорту.  

Тож сподіваємося, що авіація не просто відновиться найближчим часом, а ще й розвиватиметься та виходитиме на новий рівень.