Планку роскоши для авто могут снизить. Что это? Тупизм или реальная травля среднего класса

Планку роскоши для авто могут снизить. Что это? Тупизм или реальная травля среднего класса

генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів
01.05.2021, 07:32

Последние дни звучит инициатива снизить планку "роскоши" для авто до $42 800. Чего к автомобилистам прицепились? Давайте все обложим налогом (укр.)

ЗМІ пишуть про пропозиції розширити перелік так званих "розкішних авто" шляхом зниження планки "розкоші" до 1,2 млн грн (200 мінімальних заробітних плат), або $42 800 (власникам таких авто доведеться сплачувати по 25 000 грн щороку). 

На сьогодні такий податок платять власники автомобілів, вартістю 2,25 млн грн (375 мінімальних заробітних плат) або $80 000. 

Що це? Дурнуватість чи свідоме цькування середнього класу?

У 2022 році запропонують вважати багатіями власників авто, вартістю $20 000, у 2023-му, вартістю $10 000, в 2024-му – $5 000. Потім дійде до велосипедів. А далі? Оподатковувати дерева, як при Сталіні? Чи чоботи зі штанами маєш, то вже багатій? 

Я не прихильник СРСР, але при совці після війни щорічно знижували ціни та скасовували податки, а в Україні ціни ростуть і податки підвищують! То може ще олію оподаткуйте, як в Древньому Єгипті, чи введіть податок на сечу, як в Древньому Римі (Pecunia non olet-Гроші не пахнуть!). Чи податки на стриптиз, як в Техасі, або на віскі, як в Японії, чи в Міннесоті на хутро? 

На вікна і каміни, як в Англії, чи на бороди, як Петро 1. Податок на тінь, як в Венеції, чи податок на сонце, як на Балеарських островах, чи податок на пилюку, як в Вірменії, або податок на коров’яче пердіння, як в Естонії. Чи податок на барбекю, як в Бельгії, чи податок на ім’я, як в Швеції? Чи податок на вуха, як в Тибеті. Хочеш – плати, не хочеш – іди до хірурга!

Багато чого можна оподаткувати: взуття пішоходів, бо тротуари потрібно ремонтувати, або повітря, бо народ став менше дихати, як в Чіполіно. Чого саме до автомобілістів причепилися? Нагадати, як в Франції ввели податок на сіль, так званий "габель", який став одним із факторів, що спричинили Французьку революцію?

Де логіка? В Німеччині є транспортний і екологічний податки! Але він більший на авто, що забруднюють повітря і загрожують здоров’ю громадян, а менший на сучасні екологічні авто і це стимулює оновлення автопарку та німці дихають чистим повітрям! У нас навпаки: Київ на першому місці по забрудненості повітря, а прагнення українця купити собі сучасне екологічне авто рубається податками!

P.P.S. Зараз уряди багатьох країн повернулися до мудрості Тиберія. Коли губернатори римських провінцій попросили його підняти податки, імператор відповів: "Хороший пастух стриже овець, а не здирає з них шкуру". Лише в Україні продовжують і сьогодні дивувати!!!

Податки є законна форма грабежу (філософ Фома Аквінський)

Оригінал

Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости